RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Propozycja Sorosa ws. Polski i Węgier. „Wtedy będzie łatwiej zawładnąć Europą” [WIDEO]

Kontrowersyjny finansista George Soros proponuje, żeby UE wyemitowała obligacje wieczyste. Tym samym obeszłaby weto Polski i Węgier wobec powiązania budżetu z tzw. praworządnością. – Unia Europejska, elity, Soros wywierają presję, aby Polska weszła w narrację lewicową i obywatele polscy zmienili poglądy, odeszli od nauczania Jana Pawła II. Wtedy łatwiej byłoby zawładnąć Europą. Niestety dla nich Polska stoi na straży tych wartości. Mają wielki problem, bo obok Polski pojawiają się kolejne państwa, którym się to nie podoba – powiedział tvp.info poseł PiS Norbert Kaczmarczyk.

Soros: obejdźcie weto Polski i Węgier. Premier Słowenii: Trzymaj się z dala

Według kontrowersyjnego finansisty George'a Sorosa najlepszą radą na obejście weta Polski i Węgier jest wyemitowanie przez UE obligacji...

zobacz więcejPremier Słowenii o pomyśle Sorosa: Trzymaj się z dala od Europy


„Po zawetowaniu przez Węgry i Polskę budżetu Unii Europejskiej i funduszu naprawczego COVID-19 argumenty za emisją obligacji wieczystych nigdy nie były mocniejsze” – przekonywał na łamach Project Syndicate George Soros. Pożyczony w ten sposób przez Unię od światowej finansjery kapitał nigdy nie podlegałby spłacie, należne byłyby za to roczne odsetki - wieczyście. Skrajnie lewicowy miliarder dodał, że choć obecnie cała Unia Europejska nie może tego zrobić ze względów traktatowych, to „wiele jej państw członkowskich może i powinno”. Na pomysł finansisty zareagował premier Słowenii Janez Janša, który stwierdził, że doprowadziłoby to do zniszczenia UE. „Trzymaj się z dala od Europy” – napisał na Twitterze. Obligacje wieczyste oznaczają wieloletnią zależność od dawcy kapitału, czyli w tym przypadku możliwość wpływania przez światową finansjerę na politykę państw UE.

Tomasz Rzymkowski z PiS: Prosta droga, aby Europejczycy byli na wiele lat niewolnikami światowej finansjery


Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Rzymkowskiego w propozycji Sorosa widać analogię do wydarzeń z przełomu XVIII i XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Debatowano wówczas, czy tworzyć państwo federacyjne, czy luźną konfederację wielu autonomicznych stanów. – Wspólny dług, który miał odbudować państwo po wojnie o niepodległość i dać impuls rozwojowy stał się zalążkiem federalnego państwa, jakim są Stany Zjednoczone. Tak samo jest w przypadku zadłużenia się Unii Europejskiej. Propozycja Sorosa to nie tylko dążenie do integracji w jedno państwo wskutek wspólnego zadłużania się, ale prosta ścieżka do tego, aby Europejczycy na pokolenia stali się dłużnikami, niewolnikami światowej finansjery i międzynarodowego kapitału – ostrzegał Rzymkowski.

Mirosław Suchoń z KO: Propozycja Sorosa pokazuje, jak niebezpieczne dla Polski i Europy jest weto


– Ta propozycja pokazuje, jak niebezpieczne dla Europy i dla Polski jest to betonowe weto na korzyść grup, które łamią wspólne zasady, zgłoszone przez rząd PiS. Te pomysły są niebezpieczne i nie powinno do tego dojść. Apeluję do instytucji Unii Europejskiej o to, aby na ewentualnych konsekwencjach nie ucierpieli polscy obywatele i przedsiębiorcy – mówił poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń.

Miliony od Sorosa. Fundacja Batorego opublikowała sprawozdanie

70 proc. zagranicznego wsparcia dla Fundacji Batorego pochodzi od instytucji związanych z George'em Sorosem, miliarderem znanym z promowania...

zobacz więcejGabriela Morawska-Stanecka z Lewicy: Będę walczyć do upadłego o praworządność


– Ja nie będę oceniać pomysłów pana Sorosa. Wiem, że Polska przez nierozumne wetowanie budżetu tylko traci – powiedziała Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu z ramienia Lewicy. Czy powinno zatem dojść do odebrania Polsce i Węgrom pieniędzy z funduszu odbudowy, jeśli te kraje nie zgodzą się na powiązanie wypłat z praworządnością? – Byłam adwokatką, ponad 25 lat pracowałam w zawodzie prawniczym. Miałam bardzo dobre warunki pracy i funkcjonowania. Nie przyszłam do polityki, aby robić jakąkolwiek karierę. Przyszłam do polityki, aby przeciwstawiać się łamaniu praworządności przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Będę walczył do upadłego o praworządność. Unia Europejska nie ma wojska, policji, która pałuje ludzi na ulicach. Unia Europejska ma jedynie mechanizmy zawieszania środków, wyłączania, zwracania uwagi. To środki prawne, tarcza przed mieczem, czyli brutalną siłą, jaką widzimy w Polsce na ulicach – przekonywała Morawska-Stanecka.

Senator PSL Jan Filip Libicki o propozycji Sorosa: Byłbym ostrożny


– Ja byłbym ostrożny co do tego, żeby podejmować jakieś daleko idące rozwiązania finansowe tego typu. Uważam, że prostszym pomysłem jest rezygnacja z weta niż otwieranie dyskusji nad tego typu niekorzystnymi rozwiązaniami. O ile pamiętam to swego czasu Wiktor Orban był stypendystą fundacji George’a Sorosa. Należy zapytać, co się w nastawieniu pana Orbana zmieniło. Może pan Orban się zmienił albo panowie się poróżnili – argumentował senator PSL Jan Filip Libicki.

Jan Mosiński z PiS: Soros szuka mechanizmów, by wyeliminować krnąbrne państwa


– Soros pała niechęcią wielką, jeśli nie wrogością do premiera Węgier. Nie jest też sympatykiem Polski, choć finansuje różne fundacje i stowarzyszenia. Ma swój cel. Tym celem jest świat bez granic. Wielka, globalna wioska, gdzie nie będzie różnic językowych i tym podobnych. Na to się nie zgadzamy. Bogactwem tego świata jest różnorodność i bogatość kulturowa. Soros szuka różnych instrumentów, aby wyeliminować krnąbrne państwa. Tymi krnąbrnymi państwami w Unii Europejskiej, jego zdaniem, są Polska i Węgry – ocenił poseł PiS Jan Mosiński.

źródło:
Zobacz więcej