RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Wypędzał z Polski, teraz rzuca pracę. Meller nie jest już szefem WP

Marcin Meller odszedł z Wirtualnej Polski (fot. Krzysztof Jarosz/Forum)

Marcin Meller złożył rezygnację ze stanowiska redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. Pełnił tę funkcję zaledwie trzy tygodnie. Wśród osób związanych z redakcją WP z jednej strony słyszymy głosy zdziwienia, z drugiej – niekoniecznie. – Od samego początku nie było tak zwanej chemii między Mellerem a władzami spółki – mówi portalowi tvp.info osoba z Wirtualnej Polski chcąca zachować anonimowość.

„Mam ochotę komuś w mordę strzelić”. Dziennikarz TVN po wyborach

„Jak słyszę o niesamowitej mobilizacji, fantastycznej walce z całym aparatem państwa i nieograniczonymi funduszami przeciwnika zajumanymi z...

zobacz więcej

O nowej posadzie Mellera informowaliśmy na początku października, gdy media obiegła informacja o tym, że pokieruje redakcją Wirtualnej Polski. Zastąpił Tomasza Machałę, którego odwołano w lutym tego roku. Przez miesiące stanowisko było nieobsadzone. Jak opisują wirtualnemedia.pl, ostatecznie stanowisko Meller zajął w połowie listopada i... szybko je opuścił.

Przygoda trwała około trzech tygodni. O swojej decyzji Marcin Meller poinformował w piątek w mediach społecznościowych.

„Właśnie złożyłem rezygnację z funkcji redaktora naczelnego Wirtualnej Polski” – czytamy w lakonicznym facebookowym wpisie dziennikarza, przez lata związanego z TVN24, „Polityką” czy „Playboyem”.


Szok w redakcji Wirtualnej Polski


– Od samego początku nie było tak zwanej chemii między Mellerem a władzami spółki – mówi portalowi tvp.info osoba związana z Wirtualną Polską, chcąca zachować anonimowość. Nie wiadomo jak na razie, kto zastąpi Mellera na stanowisku.

Kim jest Marek K., dziennikarz TVN, zatrzymany przez CBA?

Dziennikarz TVN Marek K. jest jedną z osób zatrzymanych przez agentów CBA za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna usłyszał...

zobacz więcej

Portal wirtualnemedia.pl wskazuje, że nie uzyskał komentarza ani od odchodzącego naczelnego, ani od działu prasowego WP. Czy redakcja pozostanie przez kolejne miesiące bez stałego naczelnego?

– To faktycznie szok, bo rekrutacja trwała prawie rok – mówi nam inny z dziennikarz Wirtualnej Polski.

„Lubisz, zboczeńcu, gwałcić polskie kobiety?”


Październikowe informacje o zatrudnieniu Marcina Mellera na czele WP komentował wówczas szef portalu tvp.info Samuel Pereira, publikując screen ze słowami, które otrzymał od niego. „Wasza propaganda głosi, że tacy jak Ty gwałcą kobiety. Wracaj tam, gdzie PiS Ci mówi, że masz żyć. Portugalia?” – pisał Meller. „Gdzie lubisz, zboczeńcu, gwałcić polskie kobiety?” – pisał.

źródło:
Zobacz więcej