RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Niebezpieczne byki na gigancie. Policjanci nie mogą ich namierzyć

Na wolności nadal jest 6 byków (fot. Shutterstock/Lesia Kapinosova)

Policja wciąż szuka sześciu byków, które dwa dni temu uciekły z gospodarstwa w Nowej Kornicy w powiecie łosickim na Mazowszu. Według weterynarzy zwierzęta mogą być agresywne i niebezpieczne.

Pies zaginionego 78-latka doprowadził do niego policjanta

Ponad dziewięciogodzinne poszukiwania starszego mężczyzny w amerykańskim stanie News Jersey zakończyły się powodzeniem. Jednego z policjantów do...

zobacz więcej

W nocy jednego z nich zlokalizował strażak z OSP w Dębem Wielkim; w związku z dużym pożarem słomy w Mszannie w tym samym powiecie monitorował okolice za pomocą drona. Zwierzę było bardzo agresywne, nie pozwalało do siebie podejść, atakowało ludzi.

– Miejsce lokalizacji zwierzęcia jest oddalone od gospodarstwa zaledwie o ok. 1,5 km; zwierzak skusił się na szarą kiszonkę, którą zostawił właściciel – podała policja.

Pomoc w ujęciu zwierzęcia zaoferowali jego właścicielowi strażacy ochotnicy.

O ucieczce 10 byków mięsnych czerwonych rasy Limousine właściciel gospodarstwa poinformował policję w środę rano. Jeszcze tego samego udało się odłowić trzy sztuki.

Pies uratował swojego pana z nocnego pożaru. Sam zginął w ogniu

Czujny pies obudził swojego pana, gdy na trzecim piętrze kamienicy, gdzie mieszkali, wybuchł pożar. Mężczyzna wybiegł z mieszkania myśląc, że...

zobacz więcej

– W przypadku jednego ze zwierząt na miejsce przyjechał weterynarz z Siedlec, bo zwierzę było agresywne. Dostało zastrzyk i zostało bezpiecznie przetransportowane do gospodarstwa – poinformowała policja.

Jeśli ktoś zauważy zwierzę, jest proszony o kontakt z dyżurnym komendy łosickiej policji pod nr tel. 47 707 72 00 .

Funkcjonariusze radzą ostrożność na drodze, bo spłoszone zwierzę, ważące nawet ponad tonę, może nagle wbiec pod koła.

źródło:

Zobacz więcej