RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

COVID-19 podbił rynek polis

Coraz więcej osób kupuje ubezpieczenia na życie i zdrowie (fot. Shutterstock/goodluz)
Coraz więcej osób kupuje ubezpieczenia na życie i zdrowie (fot. Shutterstock/goodluz)

Pandemia zachwiała poczuciem bezpieczeństwa Polaków. Coraz więcej osób kupuje ubezpieczenia na życie i zdrowie. Analitycy spodziewają się rekordów – czytamy w piątkowej „Rzeczpospolitej”.

Do kiedy można wnioskować o zwolnienie ze składek? ZUS przypomina

Przedsiębiorcy, którzy chcą uzyskać zwolnienie z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne w ramach Tarczy 5.0 do 30 listopada mają...

zobacz więcej

Gazeta zauważa, że zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi w Polsce w ostatnich latach szybko rosło. Pandemia jeszcze wzmocniła ten trend.

Popyt na ubezpieczenia znacznie wzrósł


  W pierwszym półroczu 2020 r. na polisy zdrowotne wydaliśmy prawie 0,5 mld zł. Miało je ponad 3 mln osób, o 13,1 proc. więcej niż rok wcześniej. 

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że wzrósł przy tym popyt zarówno w ubezpieczeniach indywidualnych, jak i grupowych. W czasie pandemii wzrosło też znaczenie polisy zdrowotnej jako benefitu pracowniczego. Coraz częściej sięgamy także po ubezpieczenie na życie – podaje dziennik.

„Rz” podkreśla, że pandemia obudziła w nas liczne niepokoje związane ze zdrowiem oraz bezpieczeństwem finansowym, co potwierdza badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy ubezpieczeniowej ERGO Hestia.

Koronawirus. Polacy stawiają na ubezpieczenia zdrowotne

Rozczarowani opieką w czasie pandemii Polacy porzucają prywatne abonamenty medyczne, inwestując w ubezpieczenia zdrowotne. Niedługo mogą być im...

zobacz więcej

Wynika z niego, że najczęściej boimy się poważnej choroby (70 proc.) oraz braku pracy (61 proc.). Obawy te skłaniają do większej ostrożności i budowania zabezpieczenia finansowego.

Aż 66 proc. respondentów deklaruje, że oszczędza w związku z obawą o najbliższą przyszłość, 58 proc. jako formę zabezpieczenia traktuje pracę zarobkową. Blisko połowa (aż 46 proc.) przyznaje, że w ciągu ostatniego półrocza rozważała lub zdecydowała się na zakup polisy na życie i zdrowie. 

Jak powiedziała gazecie Xenia Kruszewska z SALTUS Ubezpieczenia, w 2021 r. popularność i sprzedaż polis zdrowotnych wzrośnie mocniej niż dotychczas, bo dostępność świadczeń NFZ będzie ograniczona, nawet po opanowaniu pandemii. Wzrosnąć mogą też ceny polis.

źródło:

Zobacz więcej