RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Pistolet Jamesa Bonda sprzedany. Cena robi wrażenie

Pistolet Bonda to półautomatyczny Walther PP (fot. Grzegorz Wiśniewolski/PK-U "Parabellum" Sp. z o.o., lic. CC-BY-SA-3.0)

Pistolet, którego używał Sean Connery w pierwszym filmie o Jamesie Bondzie, został sprzedany za 256 tys. dolarów – 940 tys. zł – na aukcji w Beverly Hills - poinformował Julien's Auctions.

Potężny teleskop przegrał z czasem. Niegdyś walczył na nim James Bond

Jeden z najciekawszych i najcenniejszych przyrządów badawczych w historii nauki kończy pracę. Szerokokątny 305-metrowy radioteleskop Arecibo w...

zobacz więcej

Pistolet to półautomatyczny Walther PP, który wraz z mniejszym modelem PPK został użyty przez Seana Connery'ego w filmie „Doktor No” w 1962 roku.

Sean Connery, pierwszy James Bond, zmarł 31 października w wieku 90 lat.

Zwycięski oferent, który poprosił o zachowanie anonimowości, jest Amerykaninem, powiedział, że obejrzał wszystkie filmy  o Bondzie  razem ze swoimi dziećmi.

Dom aukcyjny szacował wcześniej na podstawie historii aukcji w Hollywood, że broń będzie kosztować od 150 do 200 tys. dolarów.

Hełm stworzony dla Toma Cruise'a w „Top Gun” również został sprzedany na aukcji, za 108 tys. dolarów; miecz używany przez Bruce'a Willisa w „Pulp Fiction” kosztował 35 200 dolarów.

źródło:

Zobacz więcej