RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Godzina policyjna w święta we Włoszech. Kwarantanna dla turystów zagranicznych

Giuseppe Conte rekomenduje, aby w święta nie przyjmować w domach osób mieszkających gdzie indziej (fot. Stefano Nicoli/NurPhoto via Getty Images)
Giuseppe Conte rekomenduje, aby w święta nie przyjmować w domach osób mieszkających gdzie indziej (fot. Stefano Nicoli/NurPhoto via Getty Images)

We Włoszech podczas świąt Bożego Narodzenia dalej będzie obowiązywać godzina policyjna od 22:00 do 5:00. W noc sylwestrową zostanie przedłużona do 7 rano – ogłosił w czwartek premier Giuseppe Conte. Turyści przybywający do Włoch będą musieli poddać się 14-dniowej kwarantannie.

Premier Włoch odwiedził Lombardię

Nie ma warunków, aby wrócić do normalności – powiedział w poniedziałek premier Włoch Giuseppe Conte podczas wizyty w Lombardii. Przyjechał tam po...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szef rządu Włoch powtórzył wcześniej podaną wiadomość o zakazie podróży między regionami, także do domów letnich, w dniach od 21 grudnia do 6 stycznia 2021 roku. Potwierdził też informację o zakazie opuszczania gminy swojego zameldowania 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia.

Unikamy generalnego lockdownu, jaki był na wiosnę, bo miałby on poważne skutki ekonomiczne i społeczne – oświadczył.

Giuseppe Conte dodał, że „droga do wyjścia z pandemii jest jeszcze długa”. W ten sposób uzasadnił konieczność dalszych restrykcji. Jak zaznaczył, trzeba uniknąć trzeciej fali pandemii, bo byłaby ona „gwałtowna”.

Conte wyjaśnił, że „silnie rekomenduje się”, aby w święta nie przyjmować osób z innych gospodarstw domowych.

Włosi, którzy wyjadą na święta za granicę, będą musieli po powrocie poddać się 14-dniowej kwarantannie. Podobny obowiązek dotyczyć też będzie osób przybywających w okresie świątecznym do Włoch.

Premier Włoch podsumował, że „będzie to inne Boże Narodzenie, ale nie mniej autentyczne”.

źródło:
Zobacz więcej