RAPORT

Pogarda

Nowacka o Strajku Kobiet: To nie byli górnicy, których trzeba gazem i tarczami rozpędzać

Barbara Nowacka nawiązała do górników (fot. Forum/Maciej Luczniewski; PAP/Andrzej Grygiel)
Barbara Nowacka nawiązała do górników (fot. Forum/Maciej Luczniewski; PAP/Andrzej Grygiel)

Najnowsze

Popularne

Stałyśmy i przyglądałyśmy się sobie spokojnie (…), mając świadomość, że będzie interwencja policji, ale tam siedziały nastoletnie osoby, tam siedzieli młodzi ludzie. To nie byli górnicy z przodka, których trzeba gazem i tarczami rozpędzać, tylko można faktycznie zdjąć tę blokadę szybko i sprawnie – powiedziała w rozmowie z „Rzeczpospolitą” posłanka KO Barbara Nowacka, odnosząc się do działań policji na demonstracjach. Jej wypowiedź została skrytykowana przez wielu internautów.

„P. Nowacka jest przecież czystej rasy spadkobierczynią tych, co górników nie tylko gazem i tarczami rozpędzali. Gdyby miała krztę honoru, zrzekłaby się mandatu” – napisała jedna z internautek, nawiązując do pacyfikacji kopalni Wujek z 16 grudnia 1981 r. Zginęło wówczas 9 górników, a 23 zostało rannych. Inna stwierdziła z ironią, że to „miły wyraz uznania dla górników w przeddzień ich święta”.

Jeden z komentujących przypomniał, że za rządów PO, w lutym 2015 r., użyto gumowych kul przeciwko protestującym górnikom z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. „Jak można coś takiego powiedzieć”, „To jest straszne, górników można, a ich nie”, „Najgorsze, że ona raczej nie zrozumie dlaczego to, co powiedziała, może się komuś nie podobać” – piszą inni. Czytaj także: Rzecznik KSP o sprawie Barbary Nowackiej

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej