RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Magazyn śledczy Anity Gargas”: Koszmar w domu opieki w Zielonej Górze

W tle urzędnicy miejscy i wysokie nagrody pieniężne (fot.TVP)

Niedożywienie, odleżyny, nieleczone choroby i koronawirus. W tle urzędnicy miejscy i wysokie nagrody pieniężne. „Magazyn śledczy Anity Gargas” ujawnia kulisy tragedii w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze.

„Magazyn Śledczy Anity Gargas”: Zbrodnie, bezkarność i zaniedbania organów ścigania

Trzy zbrodnie, bezkarność oraz skandaliczne zaniedbania organów ścigania. Jak przez dziesięciolecia tuszowano sprawy, w które mógł być zamieszany...

zobacz więcej

Kto ponosi odpowiedzialność za fatalne warunki i śmierć pensjonariuszy? Dlaczego prezydent Janusz Kubicki zatrudnił nowego dyrektora placówki bez zasięgnięcia opinii na jego temat?

W jaki sposób urzędnicy miejscy sprawowali nadzór nad domem opieki? Dlaczego, mimo że pracownicy DPS-u informowali prezydenta Kubickiego i innych urzędników o fatalnym zarządzaniu, urząd miasta nie podjął żadnych kroków?

Jaką opiekę mieli pensjonariusze za ponad 4 tysiące złotych, które płacili za każdy miesiąc pobytu? Kto i w jakim momencie przyznał dyrektorowi ośrodka 15 tys. zł nagrody? Jak doszło do wybuchu ogniska koronawirusa i jakie były tego konsekwencje?

Kulisy koszmaru w domu opieki w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.

źródło:
Zobacz więcej