RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

TVP z MSZ na arenie międzynarodowej. „Wszystko, by skuteczniej promować Polskę”

To wielkie dziedzictwo, które chcemy przybliżać także za granicami Polski – mówi o produkcjach, tych archiwalnych i powstających, Telewizji Polskiej wiceszef resortu spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. W czwartek podpisano list intencyjny między MSZ a TVP dotyczący kształtowania wizerunku RP. – Chcemy, aby wszystko co powstaje w ramach naszej misji, mogło służyć także polskiej dyplomacji na świecie – podkreślił Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu Telewizji Polskiej.

Nowe plany repertuarowe Teatru Telewizji w sezonie 2020/21

Staramy się utrzymać dwie premiery w miesiącu, czyli równowagę między spektaklami premierowymi i powtórkowymi; w naszym repertuarze jest równowaga...

zobacz więcej

Podpisanie listu intencyjnego między TVP a MSZ ma na celu zbliżenie współpracy między resortem a publicznym nadawcą, by skuteczniej promować Polskę na arenie międzynarodowej – mówił na konferencji prasowej wiceszef dyplomacji.

– Z drugiej zaś po to, by Polacy mieszkający za granicą, ale też obcokrajowcy, mieli lepszy dostęp do produkowanych przez TVP filmów, seriali oraz archiwaliów – zapewnił.

TVP włącza się w promocję Polski za granicą


– MSZ, które nadzoruje 25 instytutów polskich promujących rodzimą kulturę, chce, by podległe mu jednostki mogły swobodnie korzystać z produkcji Telewizji Polskiej – podkreślił Szynkowski vel Sęk. Jak argumentował, dzięki zaangażowaniu dyplomacji TVP będzie mogła też skuteczniej zaistnieć na międzynarodowych festiwalach.

Pierwszym wydarzeniem będzie organizowany w dniach 7-12 grudnia cykl w chorwackiej telewizji pt. „Idziemy na film polski”, na którym będą pokazywane produkcje Telewizji Polskiej – m.in. „Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego. Wiceminister przypomniał też istniejące projekty medialne, jak emitowany w TVP Info format „Info V4+”, promujący działalność Grupy Wyszehradzkiej.

Mateusz Matyszkowicz o współpracy z MSZ

Boild PKN Orlen zobaczyło w jednej chwili 100 milionów osób

Ponad 100 mln widzów obejrzało właśnie nasz bolid w chińskiej telewizji, podczas koncertu jednego z najpopularniejszych zespołów w tym kraju....

zobacz więcej

Z ramienia Telewizji Polskiej list intencyjny podpisał członek zarządu spółki Mateusz Matyszkowicz. Wskazywał, że TVP jest największym w kraju producentem filmów dokumentalnych, znaczącym producentem filmów fabularnych i seriali, ale od dekad rozwija także Teatr Telewizji – jak mówił – „dzieło unikalne na skalę światową”.

– Tylko Telewizja Polska na świecie jest w stanie trzy razy w miesiącu mieć premierę teatralną na najwyższym artystycznym i filmowym poziomie. (…) Chcemy, aby wszystko, co powstaje w ramach naszej misji, mogło także służyć polskiej dyplomacji na świecie – podkreślił.

Jak dodał Matyszkowicz, publiczny nadawca liczy także na to, że dzięki współpracy z MSZ jego treści znajdą nowych nabywców na arenie międzynarodowej.

źródło:
Zobacz więcej