RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Startupy i innowacje. PARP szykuje Forum Przedsiębiorczości

Gościem konferencji będzie wicepremier Jarosław Gowin (fot. PAP/Marcin Obara)

Z okazji 20-lecia utworzenia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 9 grudnia odbędzie się Forum Przedsiębiorczości. Wydarzenie jest okazją do podsumowania działalności PARP a także do dyskusji w której polscy i zagraniczni przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, menadżerowie oraz eksperci z różnych dziedzin podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Stopy bez zmian. NBP czeka na ożywienie gospodarcze

Stopy procentowe pozostają bez zmian, a bank centralny obserwuje i czeka na ożywienie gospodarcze – napisał ekonomista Pekao SA Piotr Bartkiewicz w...

zobacz więcej

Całodniowa konferencja rozpocznie się o godz. 10, a zainauguruje ją Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP. Udział w Forum zapowiedzieli między innymi minister rozwoju, pracy i technologii oraz wicepremier Jarosław Gowin, a także Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Marvin Liao – inwestor, trener, doradca oraz mentor programów akceleracyjnych na całym świecie. Były Partner w funduszu VC 500 Startups w ciągu 6 lat pracy w tym instytucji nadzorował inwestycje w około 415 start-upów.

Forum zostało podzielone na pięć bloków tematycznych, w których wezmą udział reprezentanci świata biznesu, administracji, nauki oraz specjaliści branżowi. Blok I: Polskie start-upy w drodze na szczyt. Czyli jak to robimy w Polsce i na świecie? Blok II: Innowacje motorem rozwoju przedsiębiorczości. W jaki sposób innowacje napędzają biznes i dlaczego warto w nie inwestować? Blok III: Ekspansja na rynki międzynarodowe. Doświadczenia polskich firm. Blok IV: Strategie działań w obliczu trudnych sytuacji. Jak radzić sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami? Blok V: Kompetencje: biznes tworzą ludzie. Jak zapewnić im rozwój? Więcej informacji: www.parp.gov/forumźródło:
Zobacz więcej