RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jak będzie wyglądać procedura szczepień? Konferencja premiera

Szczepienie będzie wymagało dwóch dawek (fot. Salvatore Laporta/KONTROLAB/LightRocket via Getty Images)
Szczepienie będzie wymagało dwóch dawek (fot. Salvatore Laporta/KONTROLAB/LightRocket via Getty Images)

Jak będzie wyglądała procedura szczepień? Informacje w tej sprawie przekaże premier Mateusz Morawiecki. Konferencja szefa rządu odbędzie się w piątek przed południem – przekazał minister Michał Dworczyk, szef KPRM. Pierwsze szczegóły poznaliśmy już w środę.

Premier: Szczepienia przeciw koronawirusowi pewnie od lutego, może od marca

Szczepienia przeciw koronawirusowi rozpoczną się pewnie od lutego, może od marca; będą przeprowadzane m.in. w szpitalach rezerwowych – przypomniał...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Dworczyk przypomniał w „Super Expressie” słowa premiera ze środy, gdy podkreślał, że celem rządu jest dostępność szczepionek w każdej gminie w Polsce; poinformował, że złożono zamówienia na 45 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19, będą one darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.

Zobacz także: Kuriozalny wpis Sikorskiego ws. szczepionek Jeśli chodzi o gotowość Polski do przeprowadzenia szczepień, to – mówił Dworczyk – uzyskamy ją 15 stycznia, gdy ruszy system centralnej rejestracji i będzie można się zarejestrować.

Szczegółowe plany rządu dot. akcji masowych szczepień mamy poznać w piątek przed południem, na kiedy to zaplanowano konferencję Mateusza Morawieckiego.

Nowe dane o zakażeniach


W czwartek resort zdrowia podał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 14 838 kolejnych osób, a zmarło 620 chorych. Łącznie od początku epidemii wykryto ponad milion przypadków COVID-19; zmarło 18 828 chorych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej