RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Prezydent i premier złożyli górnikom życzenia z okazji Barbórki

Prezydent życzył górnikom pomyślności, zdrowia, pokonania pandemii, dobra i szczęścia (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki przekazali życzenia górnikom z okazji Barbórki. Film z życzeniami prezydenta i list premiera opublikowano na stronie Polskiej Grupy Górniczej.

Prezydent o zmianach w górnictwie: Kluczem sprawiedliwa transformacja

Problem zmian w górnictwie to tylko część polityki klimatycznej obejmującej wiele gałęzi przemysłu. Kluczem jest sprawiedliwa transformacja,...

zobacz więcej

Prezydent powiedział, że podczas pandemii pracownicy kopalń szczególnie odczuli zagrożenie koronawirusem i wyraził uznanie dla górników, którzy jako ozdrowieńcy oddali osocze. 

Andrzej Duda zaznaczył, że każda polska rodzina chce cieszyć się bezpieczeństwem energetycznym i czystym powietrzem, dlatego transformacja energetyczna musi zostać zrealizowana. – Trzeba to uczynić w sposób sprawiedliwy, rozumny, z uwzględnieniem polskich realiów i interesów pracowniczych – powiedział prezydent. 

Zapewnił, że obok dynamicznie rozwijającego się sektora zielonej energii, podstawą bezpieczeństwa energetycznego Polski jest i w najbliższych dekadach będzie energetyka oparta na węglu. Prezydent życzył górnikom pomyślności, zdrowia, pokonania pandemii, dobra i szczęścia, oraz opieki patronki górników św. Barbary.

Premier Mateusz Morawiecki w liście z okazji górniczego święta także nawiązał do pandemii. „Za nami trudny rok. Nasze życie zmieniła globalna epidemia. Dotknęła też kopalnie i wiele górniczych rodzin” – napisał premier. Mateusz Morawiecki życzył górnikom, aby ich społeczności towarzyszyły: spokój, stabilizacja i świadomość pewności jutra.

źródło:
Zobacz więcej