RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sex party w Brukseli. Informator Onetu poszukiwany przez policję?

Dawid Manzheley może spodziewać się wizyty funkcjonariuszy? (fot. David Manzheley; Policja)
Dawid Manzheley może spodziewać się wizyty funkcjonariuszy? (fot. David Manzheley; Policja)

Dawid Manzheley, który organizuje orgie w Brukseli, stwierdził w rozmowie z Onetem, że na tych imprezach bywają politycy Prawa i Sprawiedliwości. W sieci pojawiają się tezy, że jest to nieprawda, a informator portalu jest poszukiwany. – Osoba o takim samym imieniu i nazwisku faktycznie figuruje w policyjnych kartotekach – poinformowano nas w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach. – Z posiadanych przez nas informacji wynika, że może to być ta sama osoba – dodano.

Nalot służb na sex party. Na imprezie dyplomaci i europoseł

Policjanci z Brukseli przerwali nielegalne sex party, które mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa zostało zorganizowane w centrum...

zobacz więcej

Policjanci z Brukseli przerwali w ostatnich dniach nielegalne sex party, które mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa zostało zorganizowane w centrum miasta. Wśród uczestników był europoseł i wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej József Szájer.

Sprawa została szeroko opisana w mediach. Teraz portal Onet opublikował rozmowę z mężczyzną przedstawiającym się jako David Manzheley, organizator seksimprezy w Brukseli.

Mężczyzna twierdzi, że na jego spotkaniach pojawia się wiele osób publicznych z różnych krajów. – Mają rodziny i od początku proszą, żeby utrzymać ich udział w gejowskiej orgii w tajemnicy – twierdzi.

„Organizatorem gejowskiej imprezy w Brukseli, na której przyłapano polityka Fideszu, jest Dawid Manzheley. Pan pochodzi z Wadowic i jest poszukiwany przez policję” – napisał na Twitterze Klaudiusz Slezak, dziennikarz Radia Nowy Świat.

Dawid Manzheley. Kim jest?

Nawołują do podpalania kościołów? Posłanka PO: To nie żadna przemoc

Zwolennicy Strajku Kobiet rozpowszechniają w sieci ilustracje kościołów stojących w płomieniach. „Te grafiki to nie żadna przemoc tylko symbol...

zobacz więcej

Z policyjnych kartotek wynika, że Dawid Manzheley ma 36 lat. Tymczasem Onet przekonuje, że ich informator to 29-latek. Aby wyjaśnić pojawiające się wątpliwości, portal tvp.info skontaktował się z komendą w Wadowicach. To w tym mieście jako ostatnim (przed ucieczką z Polski) miał być bowiem zameldowany poszukiwany mężczyzna Dawid Manzheley.

– Z posiadanych przez nas informacji wynika, że może to być ta sama osoba, ale nie mamy 100-procentowej pewności. Poszukujemy osoby o takim imieniu i nazwisku. Zdjęcie, które widnieje na portalu Onet, z dużą dozą prawdopodobieństwa wskazuje, że może to być ta sama osoba – usłyszeliśmy od funkcjonariuszy.

Mundurowi podkreślili, że cały czas zajmują się poszukiwaniem tej osoby, ale nie mogą zdradzać szczegółów swoich działań.

Policyjne kartoteki wskazują, że wśród jednostek poszukujących Dawida Manzheleya jest również Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Tam również przekazano nam, że informator portalu Onet to najprawdopodobniej człowiek, którego od dawna ściga polski wymiar sprawiedliwości.

Kiedy śledczy będą mieli pewność, że osoba, na którą powołuje się Onet, to mężczyzna poszukiwany za łamanie prawa? – Gdy pojawi się u niego belgijska policja i zweryfikuje jego tożsamość – usłyszeliśmy od małopolskich funkcjonariuszy.

Dawid Manzheley. Onet zastrzega


Co ciekawe, portal Onet podkreśla w swoim artykule: "Nie jesteśmy w stanie zweryfikować twierdzeń Davida Manzheleya. Publikujemy jego wypowiedzi z zastrzeżeniem, że jest to jego wersja wydarzeń."

Sex-party w Brukseli. Wśród zatrzymanych dyplomatów nie ma Polaków

„Wśród zatrzymanych osób z paszportem dyplomatycznym na gejowskiej imprezie w Brukseli, która łamała restrykcje - nie ma Polaków” – poinformowała...

zobacz więcej

Na stronach policji widnieje informacja, że Dawid Manzheley jest poszukiwany od czerwca 2019 r. Jednak jak ustalił portal tvp.info, funkcjonariusze już znacznie wcześniej próbowali ustalić miejsce jego pobytu. Czekamy również na informację o tym, czy za 36-latkiem jest wydany Europejski Nakaz Aresztowania.

Z policyjnych kartotek wynika, że Dawid Manzheley ma nie więcej niż 170 cm wzrostu i smukłą sylwetkę.

W czwartek przed godz. 11 na stronach Onetu pojawiła się aktualizacja w sprawie Davida Manzheleya. Portal podkreśla, że ponownie skontaktował się z mężczyzną i pokazał mu policyjną stronę o poszukiwaniu podejrzanego. Manzheley miał zaprzeczyć, by był to on i stwierdzić, że to inna osoba.

Polityk z frakcji Donalda Tuska już przeprosił


Belgijska prokuratura potwierdziła w ostatnich dniach dziennikowi „Het Nieuwsblad”, że zakazane przyjęcie odbywało się w piątek w piwnicy baru przy Rue des Pierres w centrum Bruskeli.

Źródło tej gazety poinformowało, że 25 uczestników, z których większość stanowili mężczyźni, zostało ukaranych mandatami za naruszenie obostrzeń wprowadzonych w ramach walki z koronawirusem.

Popularny dziennik „La Derniere Heure” dodał, że wśród uczestników miało być kilku dyplomatów i węgierski polityk Fideszu, europoseł z grupy EPP (Europejskiej Partii Ludowej, na której czele stoi Donald Tusk) József Szájer. Polityk przeprosił rodzinę i już w niedzielę zrezygnował z mandatu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej