RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znana modelka z okładek „Vogue’a” zasztyletowała męża

Zdaniem matki modelka działała w samoobronie (fot. Shutterstock/PopTika)
Zdaniem matki modelka działała w samoobronie (fot. Shutterstock/PopTika)

Nawet 15 lat więzienia grozi 26-letniej rosyjskiej modelce, która przyznała się do śmiertelnego ataku z nożem na męża. Lilia Sudakova, znana m.in. z okładek prestiżowego magazynu „Vogue”, została aresztowana po sprzeczce, do której doszło, gdy jej mąż przyprowadził do domu inną kobietę i chciał, by przygotowała im kolację. Zdaniem matki modelki, Sudakova była ofiarą przemocy domowej i działała w samoobronie.

Dźgnęła nożem narzeczonego. W sądzie znów wyznali sobie miłość

W Sądzie Okręgowym w Kaliszu ruszył proces 42-latki, która zaatakowała swojego narzeczonego nożem. Dramatyczna sytuacja rozegrała się pół roku...

zobacz więcej

Popularna modelka pojawiała się na okładce rosyjskiego wydania „Vogue’a”, a także magazynów we Włoszech, Chinach czy Japonii.

Jak opisuje nypost.com, zeznała śledczym, że powodem śmiertelnej bójki była zazdrość, jaką wywołał jej mąż, flirtując na jej oczach z przyprowadzoną z baru kobietą. Zabity, 28-letni Siergiej Popov, nalegał, aby jego żona przygotowała dla nich kolację, a później kopnął Sudakovą i szarpał ją za włosy – twierdzi matka kobiety w rozmowie z gazetą „Komsomolskaja Prawda”.

Do kłótni doszło pod koniec listopada.

26-latka odepchnęła atak męża, a później wbiła w niego nóż. „To był impuls, nie celowe działanie” – podkreśla jej matka, dodając, że „Lilia jest ofiarą”, a zięć był „alkoholikiem i aroganckim snobem”.

Zobacz także: Ustawa antyprzemocowa weszła w życie. Co oznaczają nowe przepisy?

„Była załamaną dziewczyną o pięknym wyglądzie, ale w środku była pusta” – skomentowała stylistka Karolina Pawłowska w rozmowie z agencją East2West.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej