RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niedzielski: Celem jest zaszczepienie 70-80 proc. populacji. Tego chce premier

Planowany jest pewien „pakiet udogodnień dla tych osób, które się zaszczepią” (ot. Shutterstock Tong_stocker)
Planowany jest pewien „pakiet udogodnień dla tych osób, które się zaszczepią” (ot. Shutterstock Tong_stocker)

– Premier Mateusz Morawiecki stawia nam cel, żebyśmy zaszczepili powyżej 70-80 proc. populacji i do tego będziemy dążyli - powiedział w środę szef MZ. Adam Niedzielski nazywa to celem ambitnym na drodze do zdobycia odporności zbiorowej. Minister wyraził nadzieję, że dzięki pakietowi udogodnień szybko uda się osiągnąć „próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji”.

MZ: Mogło zarazić się ok. 4 mln Polaków

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz uważa, że według obecnych szacunków koronawirusem mogło w sumie zarazić się nawet 4 mln osób....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister zdrowia pytany był w środę na konferencji prasowej o to, jak duży procent polskiego społeczeństwa powinien zostać zaszczepiony, abyśmy epidemię koronawirusa pokonali w jakimś przewidywalnym okresie. – Tutaj trudno jest mówić o konkretnym poziomie, konkretnym progu minimalnym zaszczepienia, który będzie gwarantował, że zapomnimy zupełnie o koronawirusie, że epidemia odejdzie w niepamięć – odpowiedział Niedzielski.

Minister podkreślił, że planowana jest kampania informacyjna w sferze komunikacji społecznej oraz pewien „pakiet udogodnień dla tych osób, które się zaszczepią”. – Mamy nadzieję, że na pewno będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, co byłoby już ogromnym sukcesem – zaznaczył minister zdrowia.

Ale oczywiście - jak dodał - cele są bardziej ambitne. – Tutaj pan premier Mateusz Morawiecki stawia nam cel, żebyśmy zaszczepili powyżej 70-80 procent. I do tego będziemy dążyli – powiedział Niedzielski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej