RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Grodzki ma radę dla rządu. Wie, jak wygrać z epidemią

Koronawirus w Polsce. Tomasz Grodzki komentuje (fot. PAP/Marcin Obara)
Koronawirus w Polsce. Tomasz Grodzki komentuje (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Cały świat, w tym największe potęgi gospodarcze, walczą z koronawirusem. Niestety jak dotąd nikt jeszcze tego starcia nie wygrał. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki stwierdził jednak, że nigdzie nie jest aż tak źle, jak w Polsce. – To jedyny kraj, który z pandemią walczy sposobami politycznymi, a nie zdrowotnymi – ocenił.

Koronawirus: granica miliona zakażeń w Polsce przekroczona. Nowe dane MZ

Od początku epidemii w Polsce wykryto ponad milion przypadków koronawirusa – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. W środę resort poinformował o 13...

zobacz więcej

Najsilniejsze państwo świata, jakim są Stany Zjednoczone,  notuje dziennie po niemal 200 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Największe państwa europejskie (tj. Niemcy, Włochy, Wielka Brytania czy Hiszpania) potwierdzają dziennie po kilkanaście tysięcy kolejnych przypadków COVID-19. Z takim samym problemem boryka się Polska.

Zapytany o epidemię polityk Platformy Obywatelskiej Tomasz Grodzki stwierdził jednak, że Polska jest jedynym krajem, który z pandemią walczy sposobami politycznymi, a nie zdrowotnymi.

KORONAWIRUS – RAPORT

– Zajmijmy się pandemią koronawirusa, kierując się aspektami zdrowotnymi, a nie doraźną polityką, a sytuacja na pewno się poprawi – zapewnił.

Grodzki podkreślił, że jako lekarz komunikatów rządu na temat epidemii słucha „z irytacją”.

– Bo już raz ogłaszano zakończenie pandemii, że wirusa nie trzeba się bać, z przyczyn politycznych. Teraz ta informacja jest również daleka od prawdy, bo do pokonania koronawirusa jest jeszcze długa droga – powiedział Grodzki.

PSL o Hołowni: Woda sodowa uderzyła do głowy

– Chciałbym zostać premierem – powiedział w jednym z ostatnich wywiadów Szymon Hołownia, a jego słowa wywołały burzę. – Woda sodowa szybko uderzyła...

zobacz więcej

Marszałek Senatu ocenił, że przy dobrym scenariuszu o tym, że koronawirus jest w odwrocie, można będzie powiedzieć „około maja lub czerwca”.

Przypomnijmy, że to właśnie  Tomasz Grodzki był autorem słów o „zabójczych kopertach”.

Gdy w związku z epidemią PiS zaproponował wiosną zmianę formy głosowania w wyborach prezydenckich na korespondencyjną, Grodzki zaznaczał, że COVID-19 może przenosić się na kopertach pocztowych i zabić wielu Polaków. Kilka tygodni później sam namawiał do stawienia się w lokalach wyborczych i oddawania głosów na Rafała Trzaskowskiego, a lider PO Borys Budka dodawał, że epidemia zakończy się jesienią 2020.

Resort zdrowia przekazał, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 855 osób, a zmarło 609 chorych. Łącznie od początku epidemii wykryto 1 mln 13 tys. 747 przypadków COVID-19. Zmarło zaś 18 208 chorych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej