RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Orlen przejął Ruch. Obajtek ujawnia szczegóły

Obajtek o szczegółach inwestycji (fot. PAP/Szymon Łabiński)

W grudniu lub styczniu przedstawimy trzy nowe formaty detaliczne, które będą prowadzone we współpracy z Ruch – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Na pytanie, czy zniknie marka Ruch, Obajtek odparł, że zostanie ona „wzbogacona”.

„#Orlen2030” – strategia na dekadę. Miliardy na zrównoważony rozwój i OZE

PKN Orlen zaprezentował nową strategię rozwoju spółki pod hasłem „#Orlen2030”. Paliwowy gigant zapowiedział przeznaczenie 30 mld zł na inwestycje w...

zobacz więcej

PKN Orlen w przedstawionej w poniedziałek strategii do 2030 r. podał, że zamierza „konsekwentnie pozyskiwać nowe grupy klientów dzięki szerokiej ofercie pozapaliwowej”. Koncern rozwinie formaty sklepowo-gastronomiczne poza stacjami paliw, rozbuduje też własną sieć punktów odbioru paczek i ofertę e-commerce.

– Ruch ma obecnie około 1,3 tys. punktów, a kolejne 200 zostanie aktywowanych do końca przyszłego roku. Z kolei w najbliższych miesiącach powstanie dodatkowo kilkadziesiąt nowych formatów sklepowo-gastronomicznych – poinformował prezes PKN Orlen.

Jak powiedział, przygotowane są trzy rodzaje tych formatów. – To będą bardzo nowoczesne bryły, znajdzie się w nich kawa czy hot dogi znane ze stacji pod marką Orlen, uzupełnione asortymentem prasowym – zapowiedział.

Obajtek zaznaczył, że planowana oferta poprzedzona była półtorarocznymi przygotowaniami; „prowadziliśmy badania nad marką, rozpoznawalnością, sposobami jak te marki połączyć i w jakim kierunku iść” – zaznaczył.

Orlen ma 65 proc. akcji Ruchu


W zeszłym tygodniu PKN Orlen poinformował o przejęciu kontroli nad Ruchem i objęciu 65 proc. akcji spółki. To efekt decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ruchu o podwyższeniu kapitału zakładowego, co wiąże się z emisją nowych akcji - podał koncern. Przekazał też, że pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank. Informując w kwietniu 2019 r. o złożonej ofercie finansowania w związku z zamiarem przejęcia pakietu 100 proc. akcji spółki Ruch, PKN Orlen podawał m.in., że zakłada wykorzystanie synergii pomiędzy dotychczasowym modelem biznesowym Ruchu, a dynamicznie rozwijającym się własnym segmentem. Koncern przypominał też, że jego strategia obejmuje m.in. rozwój oferty pozapaliwowej, w tym również w ramach formatów funkcjonujących poza stacjami paliw.

źródło:

Zobacz więcej