RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosja: Zatrzymany „Nadwołżański maniak” miał zabić nawet 26 kobiet

„Nadwołżańskim maniak” był poszukiwany niemal 10 lat (zdjęcie ilustracyjne) (fot. Peter Kovalev\TASS via Getty Images)
„Nadwołżańskim maniak” był poszukiwany niemal 10 lat (zdjęcie ilustracyjne) (fot. Peter Kovalev\TASS via Getty Images)

Mężczyznę podejrzanego o seryjne morderstwa starszych kobiet zatrzymano w Tatarstanie w Rosji. Media nazwały go „nadwołżańskim maniakiem”, ponieważ najprawdopodobniej zamordował co najmniej 26 kobiet. Był poszukiwany niemal 10 lat.

Pedofil więził dziecko przez 52 dni. Trop odnaleziono w zakamarkach internetu [WIDEO]

Kilkuletni chłopiec został odnaleziony i uwolniony przez rosyjską policję po 52 dniach od porwania. Dziecko zaginęło pod koniec września. Okazuje...

zobacz więcej

38-letni Radik Tagirow, ślusarz z Kazania, złożył już zeznania, w których przyznał się do winy. Poinformował o tym Komitet Śledczy.

Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo co najmniej 26 osób, lecz według mediów może mieć na sumieniu nawet 32 starsze kobiety. Do przestępstw doszło w latach 2011-12 w różnych częściach kraju.

Jak pisze portal Meduza.io, udało się go złapać m.in. dzięki materiałowi genetycznemu pozostawionemu na miejscach zbrodni, śladom obuwia, a także powtarzającej się metodzie zbrodni.

Modus operandi


Mężczyzna napadał na mieszkające samotnie emerytki. Podawał się za pracownika administracji, elektryka lub ślusarza. Kobiety dusił rękoma lub przedmiotami znalezionymi w ich mieszkaniach. Następnie okradał je i wychodził, zostawiając nieporządek i zamykając drzwi na klucz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej