RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odszedł na wieczną służbę. Policjanci z Warszawy żegnają kolegę

Nie żyje mł. insp. Marek Swędrak, zastępca dowódcy oddziału prewencji policji w Warszawie (fot. Policja)

Po krótkiej chorobie zmarł mł. insp. Marek Swędrak, zastępca dowódcy oddziału prewencji policji w Warszawie. „Dał się poznać jako osoba, która na każdy problem znajdzie rozwiązanie, nie wprowadzając niepotrzebnego chaosu” – tak wspominają go koledzy i podwładni.

Nie żyje młody policjant. Zmarł na COVID-19

Nie żyje policjant z pionu kryminalnego komendy W Człuchowie. Miał 34 lata, zmarł po zakażeniu koronawirusem.

zobacz więcej

Młodszy inspektor Marek Swędrak zachorował 3 listopada 2020 roku. Po dwóch dniach trafił do szpitala. Ale z dnia na dzień jego stan się pogarszał. Odszedł 28 listopada 2020 roku. W policji służył od 1990 roku. W 2004 roku został kierownikiem Zespołu Łączności OPP, a 30 maja 2016 roku otrzymał awans na stanowisko Zastępcy Dowódcy Oddziału Prewencji.

„Był dobrym i pogodnym kolegą, który chętnie dzielił się swoją wiedzą z młodszymi policjantami. Roztaczał wokół siebie spokój, a jako przełożony był wyrozumiały i opanowany. Dał się poznać jako osoba, która na każdy problem znajdzie rozwiązanie, nie wprowadzając niepotrzebnego chaosu” – tak wspominają go koledzy.

Mł. insp. Marek Swędrak za swoją służbę w Policji został odznaczony Srebrnym Medalem „Za długoletnią służbę” oraz Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

„Komendant Stołeczny Policji wraz z kierownictwem, policjantami i pracownikami Policji łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną zmarłego: żoną Elżbietą oraz dziećmi Julią, Justyną i Marcinem” – napisano w pożegnaniu na stronie stołecznej policji.

źródło:
Zobacz więcej