RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Portal „Pudelek” atakuje 10-letnią reprezentantkę naszego kraju: „Nie chcieli głosować na Polskę”

„Polska przegrała Eurowizję Junior”, „nie chcieli głosować na Polskę”, „piosenka była nieco przestarzała” – to sformułowania z „Pudelka” należącego do holdingu Wirtualna Polska, którego prezesem jest Jacek Świderski. Szefowa tego plotkarskiego serwisu jest nazywana „ulubienicą prezesa”, Agnieszka Rowicka, która nie stroni od komentowania polityki i to w najbardziej wulgarnym wydaniu. – Takie teksty to „może być naprawdę potężny cios dla dziecka” – mówi dr Piotr Kwiatkowski, psycholog dziecięcy.

„Wielki sukces TVP”. Jacek Kurski pogratulował zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020

– Stanęłaś wobec ogromnego wyzwania, a jednak dałaś sobie radę. Dzisiejszy występ to nie tylko wielki sukces Telewizji Polskiej, ale i Europejskiej...

zobacz więcej

TVP, mimo pandemii zrealizowała z sukcesem wielką międzynarodową imprezę .

Ten wysiłek docenili obcokrajowcy. – Cały zespół produkcji TVP w Polsce ciężko pracował na ten sukces – mówił Martin Österdahl z Europejskiej Unii Nadawców. To niejedyne słowa pochwały.

– Miałaś przecudowny występ. Cały kraj jest z ciebie dumny. Jesteś naszą zwyciężczynią – gratulowała Ali Roksana Węgiel, która wygrała Eurowizję Junior dwa lata temu.

– Jestem szczęśliwa, bardzo dziękuję wszystkim za głosy – mówiła sama Ala.

Nie wszyscy jednak zareagowali w ten sposób, mimo że to konkurs dla dzieci, a reprezentantka Polski ma zaledwie 10 lat.

Skandaliczne wpisy na Pudelku


„Nie chcieli głosować na Polskę”, „Piosenka była nieco przestarzała”, „Polska przegrała Eurowizję Junior” – to sformułowania z brukowego portalu Pudelek, należącego do holdingu Wirtualna Polska.

Za portal odpowiedzialna jest ulubienica Jacka Świderskiego prezesa grupy Wirtualna Polska, Agnieszka Rowicka, która nie stroni od polityki i to w jej najbardziej wulgarnym wydaniu.

„Może to być naprawdę potężny cios dla dziecka”


Tytuły takie jak te z Pudelka często wywołują falę hejterskich komentarzy. Jak przekłada się to na psychikę dziecka?

Trwa finał Eurowizji Junior 2020. Ala Tracz wystąpiła z utworem „I’ll be standing”

Reprezentująca Polskę Ala Tracz zaśpiewała utwór „I’ll be standing” w trwającym właśnie finale Eurowizji Junior 2020. Widowisko organizuje...

zobacz więcej

– Może to spowodować załamanie nerwowe, szok, może być czynnikiem spustowym zaburzeń emocjonalnych z depresją na czele. Może to być naprawdę potężny cios dla dziecka – mówi dr Piotr Kwiatkowski, psycholog dziecięcy.

– Chodzi o to, by zaatakować media publiczne – komentuje publikacje plotkarskiego portalu Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.

źródło:
Zobacz więcej