RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłanka Lewicy chce zwalniać z uczelni? Zaskakujący wpis

Posłanka Lewicy Beata Maciejewska pogratulowała na Facebooku studentce (fot. PAP/Tomasz Gzell; Facebook/Beata Maciejewska)

Posłanka Lewicy Beata Maciejewska pogratulowała na Facebooku studentce, która kilka tygodni temu przerwała zajęcia online i wezwała wykładowcę do rezygnacji z pracy. Prof. Jakub Stelina głosował w Trybunale Konstytucyjnym przeciw tzw. aborcji eugenicznej.

Rząd podał, kiedy powinno zostać opublikowane orzeczenie TK ws. aborcji

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji powinno zostać opublikowane niezwłocznie po ogłoszeniu przez TK uzasadnienia – czytamy w...

zobacz więcej

„Oliwia Zamrzycka, to studentka prawa Uniwersytetu Gdańskiego, która podczas zajęć zaapelowała do swojego wykładowcy Jakuba Steliny o rezygnację z pracy na uczelni. Jakub Stelina, to profesor prawa i sędzia tzw. Trybunału Konstytucyjnego, który głosował za barbarzyńskim wyrokiem na kobiety” – czytamy we wpisie Maciejewskiej.

Jak pisze posłanka, miała się ze studentką spotkać już wcześniej, by „pogratulować jej odwagi i zaangażowania”. „Takich kobiet jak ona, które mają wkład w walkę o nasze prawa, są setki tysięcy” – czytamy.

TK w sprawie aborcji eugenicznej


W październiku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. (określanej jako tzw. kompromis aborcyjny) zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Do tej pory jednak orzeczenie TK nie zostało opublikowane. Dziś rząd zapowiedział, że powinno się to stać, gdy Trybunał opublikuje uzasadnienie .

Oliwia Zamrzycka, to studentka prawa Uniwersytetu Gdańskiego, która podczas zajęć zaapelowała do swojego wykładowcy...

Opublikowany przez Beata Maciejewska - Posłanka Lewicy, Gdańsk Poniedziałek, 30 listopada 2020

źródło:
Zobacz więcej