RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sex-party w Brukseli. Wśród zatrzymanych dyplomatów nie ma Polaków

Uczestnicy gejowskiej imprezy łamali restrykcje (fot. Jonathan Raa/Pacific Press/LightRocket via Getty Images)
Uczestnicy gejowskiej imprezy łamali restrykcje (fot. Jonathan Raa/Pacific Press/LightRocket via Getty Images)

„Wśród zatrzymanych osób z paszportem dyplomatycznym na gejowskiej imprezie w Brukseli, która łamała restrykcje - nie ma Polaków” – poinformowała korespondentka RMF Katarzyna Szymańska-Borginon. Dziennikarka powołała się na informacje belgijskiej prokuratury.

Wcześniej Szymańska-Borginon informowała, że oprócz węgierskiego europosła w spotkaniu brały udział dwie osoby z paszportami dyplomatycznymi.

W piątek policjanci przerwali nielegalne spotkanie towarzyskie połączone z uprawianiem seksu, które mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa zostało zorganizowane w centrum Brukseli.

Nalot służb na sex party. Na imprezie dyplomaci i europoseł

Policjanci z Brukseli przerwali nielegalne sex party, które mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa zostało zorganizowane w centrum...

zobacz więcej

W imprezie brało udział 25 osób, w tym poseł do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciel węgierskiego Fideszu József Szájer.

Szájer zrezygnował z mandatu i przeprosił za swoje zachowanie już w weekend, choć media informujące o zdarzeniu nie podawały jego nazwiska, informując jedynie o tym, że w imprezie, która odbywała się w barze gejowskim, uczestniczyli głównie mężczyźni.

Uczestników spotkania ukarano mandatami za naruszenie obostrzeń wprowadzonych w ramach walki z koronawirusem. W Belgii bary i restauracje są zamknięte, nie można też urządzać imprez i spotkań.

źródło:
Zobacz więcej