RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Domagał się seksu za pomoc w interwencji. Skandal w straży miejskiej

Zbulwersowana kobieta zgłosiła sprawę przełożonemu (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Skandaliczne zachowanie strażnika w krakowskiej Straży Miejskiej. Funkcjonariusz miał zaproponować seks koleżance z pracy za pomoc w interwencji. Zbulwersowana kobieta zgłosiła sprawę przełożonemu. Wszczęto w tej sprawie postępowanie wewnętrzne, a strażnik stracił pracę.

Zrobił zakupy, próbował wyjechać z parkingu. Utknął w wykopie

Do niecodziennej kolizji doszło w piątek po południu na parkingu jednego z supermarketów w Łodzi. 71-letni kierowca, który chciał skrócić sobie...

zobacz więcej

„Gazeta Krakowska” podała, że dotarł do niej mail, w którym zostały dokładnie opisane szczegóły seksualnego skandalu w komendzie straży miejskiej. Wieloletni strażnik miał zaoferować nowej koleżance z pracy seks za pomoc w interwencji.

„Strażniczka, była na patrolu w Nowej Hucie, miała interwencję do której musiała wezwać wsparcie innego patrolu. Gdy było już po wszystkim na miejscu strażnik, który przyjechał jej na pomoc, zrobił coś bardzo brzydkiego. Strażniczka, której dotyczy sprawa, chciała mu podziękować, na co on powiedział, że samo dziękuję nie wystarczy.” – napisano w mailu.

Dalej strażnik miał wskazać strażniczce, jaką „czynność seksualną” ma wykonać.

„Strażniczka napisała notatkę na polecenie naczelnika i toczy się postępowanie wewnętrzne, ale prokuratury nikt nie zawiadomił” – dodano w liście.

Straż miejska potwierdza zdarzenie


„Z przykrością potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Wspomniany strażnik zachował się w skandaliczny sposób, wypowiadając wobec swojej koleżanki wulgarne i obraźliwe słowa” – powiedział rzecznik krakowskiej straży miejskiej Marek Anioł cytowany przez „Gazetę Krakowską”. Dodał, że komendant wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. – Funkcjonująca w naszej jednostce Komisja ds. postępowania antydyskryminacyjnego i antymobbingowego zajęła się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia – zaznaczył.

Funkcjonariusz przyznał się do swojego skandalicznego zachowania. Został zwolniony.

źródło:
Zobacz więcej