RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kazał wysiąść dziecku na autostradzie. Rusza śledztwo w sprawie zabójstwa

Chłopiec zmarł w szpitalu (fot. Shutterstock/Sundry Photography)
Chłopiec zmarł w szpitalu (fot. Shutterstock/Sundry Photography)

Bryan Starr, 35-letni sierżant służący w amerykańskiej armii w stanie Georgia stanie przed sądem z powodu śmierci 5-letniego syna swojej partnerki. Mężczyzna kazał o zmroku wysiąść chłopcu z samochodu na autostradzie, ponieważ – jak twierdzi – źle się zachowywał. Pięciolatek został śmiertelnie potrącony przez inny pojazd.

Dachowało auto z pięciorgiem nastolatków. Jedna osoba nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło nocą w Wodzisławiu Śląskim – informuje RMF24. Dachował tam samochód, którym jechało pięcioro nastolatków w wieku od...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło na drodze w Alabamie. Pięcioletni Austin Birdseye zmarł w niedzielę w szpitalu.

Starr twierdził, że chłopiec zachowywał się niesfornie i dlatego kazał mu wyjść z samochodu. Na zewnątrz było wówczas ciemno i padał deszcz. Mężczyzna powiedział, że stracił później kontakt z Austinem, po czym zauważył kilka samochodów zatrzymujących się na autostradzie. Niedługo potem dostrzegł, że pięciolatek leży na jezdni.

Heath Taylor, szeryf hrabstwa Russell zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami, że za wypadek nie można winić kierowcy samochodu osobowego, który potrącił chłopca. Podkreślił, że nic nie wskazuje na to, by miał szanse uniknąć zderzenia z pięciolatkiem. – Jaki jest twój proces myślowy, kiedy mówisz pięcioletniemu dziecku, żeby wysiadło z samochodu w deszczową noc, ponieważ zachowuje się głośno w samochodzie? – powiedział, odnosząc się do zachowania Starra.

Dwa śledztwa


Austin Birdseye został potrącony w odległości ok. 3,2 km od domu, w którym mieszkał razem ze swoją matką i Starrem. Policja stanowa będzie prowadzić dochodzenie w sprawie wypadku. Tymczasem funkcjonariusze biura szeryfa hrabstwa Russel będą prowadzić śledztwo w sprawie zabójstwa.

Zgodnie z prawem stanowym zarzut zabójstwa można postawić każdemu, kto poprzez swoje lekkomyślne działanie stwarza sytuację zagrażającą życiu innej osoby, doprowadzając do jej śmierci.

źródło:
Zobacz więcej