RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

56-latek zaatakował kobietę, bo zwróciła mu uwagę na brak maseczki. Zbada go psychiatra

Planowane jest poddanie 56-latka badaniom sądowo-psychiatrycznym (fot. Shutterstock/Photographee.eu)

Zarzut spowodowania obrażeń ciała usłyszał 56-latek z Łodzi, który uderzył na ulicy kobietę za to, że zwróciła mu uwagę na brak maseczki na twarzy. Wobec podejrzanego, któremu grozi do dwóch lat więzienia, zastosowano dozór policyjny, będzie też poddany badaniom psychiatrycznym.

Pobicie w Krośnie. Skatowali taksówkarza, bo odmówił przewiezienia psa

Trzy osoby, w tym jedna kobieta, trafiły do policyjnego aresztu w Krośnie w związku z pobiciem taksówkarza, który odmówił zabrania autem dużego...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Do zdarzenia doszło 23 października u zbiegu al. Mickiewicza i ul. Żeromskiego. Kobieta zwróciła uwagę nieznanemu przechodniowi, który – jak zarejestrowały kamery monitoringu – szedł bez maseczki ochronnej. To wywołało wybuch agresji u mężczyzny, który kopnął pokrzywdzoną w nogę i uderzył w twarz, po czym zostawił leżącą na ziemi pokrzywdzoną.

Zatrzymanie mężczyzny


W ubiegłym tygodniu media upubliczniły wizerunek napastnika, nagłaśniając incydent, natomiast w poniedziałek policja dotarła do 56-letniego mieszkańca Łodzi, który został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury Łódź-Polesie.

– Mimo że chodziło o czyn ścigany co do zasady w trybie prywatnoskargowym, prokurator podjął decyzję o ściganiu go z urzędu. 56-latek usłyszał zarzut dotyczący spowodowania obrażeń ciała u poszkodowanej. Prokurator przyjął, że występek miał charakter chuligański – podkreślił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi prok. Krzysztof Kopania.

Jak dodał, podejrzany przyznał się do zarzutu. Z jego wyjaśnień wynikało, że zaatakował kobietę, ponieważ uważał, że nie miała prawa zwracać mu uwagi. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór. Planowane jest też poddanie 56-latka badaniom sądowo-psychiatrycznym. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło:

Zobacz więcej