RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Kierowca „rażąco złamał wszelkie zasady”. Akt oskarżenia za katastrofę kolejową

Ciężarówką ominął oczekujące auta i rogatki, wjechał pod szynobus (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie wypadku na przejeździe w Bolechowie w Wielkopolsce, w wyniku którego rannych zostało dziewięć osób podróżujących pociągiem. Oskarżonemu – kierowcy ciężarówki – grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Drastyczne wypadki, absurdalne tłumaczenia. „Tego pociągu nie powinno tu być” [WIDEO]

– Kierująca po kolizji stwierdziła, że naszego pojazdu kolejowego nie powinno być, bo ona tutaj jeździ codziennie i nigdy się jej nie zdarzyło –...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia na przejeździe przez linię kolejową Poznań Wschód – Bydgoszcz Główna. Kierowca ciężarówki ominął oczekujące przed przejazdem samochody oraz rogatki, zignorował czerwone światło i wjechał prosto pod szynobus Kolei Wielkopolskich. Maszynista nie miał szans uniknąć zderzenia.

W wyniku wypadku rannych została większość osób podróżujących szynobusem (9 z 15 w tym maszynista – którego kabina została zupełnie zmiażdżona – i kierownik pociągu), a także sam kierowca.

Już bezpośrednio po wypadku policjanci wskazywali, że domniemany sprawca „rażąco złamał wszelkie zasady bezpieczeństwa”. Ten tłumaczył się, że ktoś mu zajechał drogę.

Prokuratura postawiła oskarżonemu zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Za takie przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej