RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

„Może PO umieści na billboardach jej ulubione słowo na literę - w” [WIDEO]

Wiceszef PO Tomasz Siemoniak określił Martę Lempart ze Strajku Kobiet „wybitną liderką”. Czy Lempart powinna zostać kandydatką opozycji na premiera? – Wprowadziła do polskiej polityki wulgarny, knajacki język i przemoc na ulicach, jest dzisiaj wychwalana przez partyjnych baronów PO. To może wskazywać, że PO zawiedziona Borysem Budką będzie szukała nowych twarzy. Lempart mogłaby zostać taką twarzą. Platforma może na billboardach umieścić ulubione słowo pani Lempart na literę „w” – powiedział tvp.info Adam Andruszkiewicz, minister w kancelarii premiera.

Siemoniak: Lempart jest wybitną liderką. Ma poparcie i wiarygodność

Radio Wrocław zapytało w audycji „Rozmowa Dnia” Tomasza Siemoniaka czy popiera protesty Strajku Kobiet i czy odpowiada mu język uczestniczek, także...

zobacz więcejWiceszef PO Tomasz Siemoniak: Marta Lempart jest wybitną liderką


„Marta Lempart jest wybitną liderką tego ruchu. Ma poparcie, zaplecze, wiarygodność dla wszystkich, którzy protestują” – mówił Siemoniak o liderce Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na antenie Radia Wrocław. Lempart już parę tygodni temu wezwała rząd do negocjacji w sprawie warunków jego ustąpienia. O roli premiera marzy lider ruchu Polska 2050. „Zapraszam serdecznie do tego, żebyście wsparli nasz ruch Polska2050.pl. Żebyście wpłacili 5 zł, 10 zł, 20 zł. Teraz musimy się przygotować na coś, co jest istotną polityki. Sprawowanie rządów, może współrządzenie” – zaapelował na nagraniu opublikowanym w internecie.

Minister Adam Andruszkiewicz: Płaczący i proszący o kilka złotych Hołownia nie nadaje się na lidera


Czy marzenie Szymona Hołowni o funkcji premiera może się spełnić? – Szymon Hołownia, regularnie płaczący w internecie i proszący o kilka złotych wsparcia nie jest odpowiednią osobą do bycia liderem kraju, prezesem Rady Ministrów. Poważną osobą, która musi odważnie negocjować miliardowe środki i nimi później zarządzać. Kiedy słucham pana Hołowni, który chce być premierem, przypomina mi się inny wytwór marketingu politycznego w naszym kraju, który nazywał się Ryszard Petru – odpowiedział minister Andruszkiewicz. Były szef Nowoczesnej ogłosił się „liderem sejmowej opozycji” przy okazji życzeń na Boże Narodzenie 2015. Rok później przez wyprawę do Portugalii w trakcie blokady sejmowej sali plenarnej stracił szansę na znaczącą karierę polityczną.

Mirosław Suchoń z KO: Nie dzieli się skóry na niedźwiedziu. Niedźwiedź ma się dobrze i spaceruje po polskich lasach


Lempart albo Hołownia byliby dobrymi kandydatami na premiera? – Myślę, że najpierw trzeba wygrać wybory. Dzisiaj dzielenie stanowisk to dzielenie skóry na niedźwiedziu, który ma się dobrze i spaceruje po naszych pięknych lasach. Spokojnie. Najpierw trzeba pokazać Polakom, dlaczego chcemy przejąć władzę – tłumaczył poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń. Z sondażu Ipsos dla oko.press wynika, że 62 proc. badanych uważa, że w razie przejęcia władzy od PiS, opozycja nie jest gotowa, by dobrze rządzić. Skąd taki wynik? – Myślę, że to absolutnie normalne rok po wyborach, gdzie każda partia po wyborach dokonuje pewnej oceny strategii politycznej. Na kanwie tej oceny rodzą się nowe idee, jest konstruowany nowy program. Jesteśmy w takim momencie, gdzie większość formacji dokonuje pewnej reasumpcji. Stąd wyborcy mogą nie dostrzegać tych elementów kluczowych z punktu widzenia sprawowania władzy – wyjaśnił Suchoń.

Tomasz Rzymkowski z PiS: PO powinna zdetronizować Budkę i postawić na Lempart


Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski proponuje, jak mogłaby wyglądać nowa strategia Platformy Obywatelskiej. – Będąc konsekwentnym w tym szaleństwie opozycja bezwzględnie powinna nie tyle zrobić panią Lempart kandydatem na przyszłego premiera, co powinni zdetronizować Borysa Budkę i obsadzić ją na stanowisku przewodniczącej Platformy Obywatelskiej. Z taką liderką na pewno świat zdobędą – stwierdził Rzymkowski. A jak wyglądają szanse Hołowni? – W wielu kwestiach Szymon Hołownia przypomina Ryszarda Petru. Być może do tego samego fryzjera chodzą. Jest jednak zasadnicza różnica, bo pan Hołownia jest tylko awatarem, rzecznikiem prasowym ruchu, któremu wypożyczył swoje imię i nazwisko. Szefem tego interesu jest Michał Kobosko, a w gronie polityków tworzących tę formację jest cała grupa rekonstrukcyjna Donalda Tuska. Gdyby głębiej pogrzebać w tym ruchu, to odkrylibyśmy, że to nie ruch pana Hołowni czy pana Kobosko, tylko ruch społeczny Donalda Tuska – przekonywał Rzymkowski. Poseł przypomniał, że kampanią wyborczą Hołowni kierował Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska. Wiceprzewodniczącym Polski 2050 został z kolei Jacek Kozłowski, wieloletni wojewoda mazowiecki w czasie rządów PO-PSL.

Hołownia znowu prosi o pieniądze. Tym razem na „przygotowanie do rządzenia”

– Zapraszam bardzo serdecznie do tego, żebyście wsparli nasz ruch, żebyście wpłacili 10 zł, 5 zł, 20 zł – wezwał swoich zwolenników były kandydat...

zobacz więcejAndrzej Szejna z SLD: Ruchy jak Lempart powinny inspirować polityków


– Nie uważam, żeby Marta Lempart miała stanąć na czele rządu. Jest na czele Strajku Kobiet. Działa w szlachetnym celu i ze szlachetnych pobudek, ochrony praw kobiet. Uważam, że takie ruchy obywatelskie są bezcenne. Powinny inspirować polityków do tworzenia rządów i programów tych rządów. To, jakie wyniki osiągną poszczególne ugrupowania opozycyjne, tu szczególnie zależy mi na wyniku Lewicy, mogące później tworzyć wspólnie koalicję, będzie warunkowało odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Nie patrzę bardzo niechętnie na Szymona Hołownię, który jest naszym konkurentem. Ostrzegam jednak przed arogancją, która w pewnym okresie może się na nim zemścić – mówił poseł Lewicy Andrzej Szejna.

Dobromir Sośnierz z Konfederacji: Niskie kompetencje intelektualne i kulturalne Lempart


– Nie wiem, kto chciałby Martę Lempart na premiera. Mam nadzieję, że nikt poza nią samą. Pani Marta oderwała się od rzeczywistości biorąc pod uwagę jej niskie kompetencje intelektualne i kulturalne do tego, żeby zajmować się polityką. Jeśli jej się wydaje, że będzie wyznaczać daty ustąpienia rządu, bo powrzeszczała kilka wulgarnych haseł w tłumie i jej znaczenie tak bardzo urosło, to się myli. Ten system, w którym partie polityczne biorą pieniądze z budżetu, jest systemem betonującym scenę polityczną. Szymon Hołownia doświadcza tego na własnej skórze i musi zbierać pieniądze, aby jego ruch dociągnął jakoś do kolejnych wyborów i nie schodzić z aktywnością poniżej pewnego progu. Trudno się zajmować polityką, co wymaga zaangażowania wielu osób, bez pieniędzy – ocenił poseł Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

Wiceminister Jacek Ozdoba: Hołownia to forma show, ale tylko nadającego się na internetowe filmiki


– To jest oczywiście pytanie do pana Siemoniaka, co uważa za wybitność. Jeśli uważa, że Marta Lempart jest wybitna, to widocznie jest zwolennikiem plucia na policję, takiego języka. Może lubi, kiedy takie kobiety funkcjonują w przestrzeni medialnej, publicznej. Ja mam inny obraz kobiecości i klasy, którą powinny zachowywać kobiety. Tak samo jak mężczyźni, bo każdy mężczyzna powinien być dżentelmenem. Nie traktuję poważnie tego, co robi Szymon Hołownia. Jest to forma takiego show. Może ciekawego, ale bardziej nadającego się na internetowe filmiki niż na realne działanie w polityce – ocenił wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

źródło:
Zobacz więcej