RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Widzowie „Mandaloriana” poznali imię Baby Yody

Do złudzenia przypomina on mistrza Yodę z „Gwiezdnych wojen” (fot. Miquel Benitez/Getty Images)
Do złudzenia przypomina on mistrza Yodę z „Gwiezdnych wojen” (fot. Miquel Benitez/Getty Images)

Wyemitowany w piątek 27 listopada piąty odcinek drugiego sezonu „The Mandalorian” przyniósł jedną z najbardziej wyczekiwanych informacji związanych z tym serialem. Widzowie poznali w nim prawdziwe imię postaci określanej w serialu jako Dziecko, a w internecie – jako Baby Yoda. Grogu, bo takie imię nosi, to ukochana przez wszystkich fanów „The Mandalorian” postać i prawdziwy król sieci końca ubiegłego roku.

„Szybcy i wściekli”. Podano, kiedy cykl się zakończy

Choć jeszcze nie wiadomo, kiedy na pewno w kinach pojawi się dziewiąta część oficjalnej serii „Szybcy i wściekli”, to wiemy już, kiedy cały cykl...

zobacz więcej

Nie wiadomo, jakie jest pochodzenie imienia Baby Yody ani czy ono coś znaczy. Wiadomo natomiast, że niektórym członkom ekipy znane ono było już od początku serialu i nie zostało wymyślone na potrzeby konkretnego odcinka. Opowiedział o tym jego reżyser i scenarzysta Dave Filoni w wywiadzie dla magazynu „Vanity Fair”.

„Jon [showrunner serialu Jon Favreau – przyp. red.] powiedział mi na początku pierwszego sezonu, jak brzmieć będzie imię Dziecka. Zacząłem się zastanawiać, w jaki sposób widzowie będą mogli je poznać. Wymyśliłem, że Ahsoka [Ahsoka Tano grana przez Rosario Dawson – przyp. red.], która jest bardzo współczująca, będzie w stanie nawiązać więź z Dzieckiem i bez słów skomunikować się z nim za pośrednictwem myśli i wspólnych przeżyć. Dzięki tak nawiązanej więzi poznała jego imię i przekazała je Mando [główny bohater serialu grany przez Pedro Pascala – przyp. red.]” – wyjawił Filoni.

Internetowy przydomek Grogu vel Dziecka, czyli Baby Yody, wziął się od wyglądu sympatycznego malucha. Do złudzenia przypomina on mistrza Yodę z „Gwiezdnych wojen”. Obie postaci należą do tej samej rasy, stąd to podobieństwo.

W filmie pobrzmiewają dźwięki „Yoda's Theme”


W scenie, w której wyjawione zostało imię Dziecka, rozbrzmiewa nowy motyw muzyczny skomponowany przez Ludwiga Goranssona. Pobrzmiewają w nim dźwięki znane z kompozycji Johna Williamsa zatytułowanej „Yoda's Theme”. „The Mandalorian” cieszy się popularnością od momentu premiery pierwszego odcinka na serwisie streamingowym Disney+. Jednak dopiero teraz serial stworzony przez Jona Favreau znalazł się po raz pierwszy na liście najchętniej oglądanych pozycji streamingowych w Stanach Zjednoczonych – w ostatnim badaniu Nielsena zajął trzecie miejsce. Wyprzedzają go jedynie dostępne na Netfliksie seriale „Gambit królowej” i „Biuro”.

źródło:

Zobacz więcej