RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowa dywizja zmotoryzowana w obwodzie kaliningradzkim w 2021 r.

Zostanie utworzona w ramach 11. Korpusu Armijnego wojsk lądowych i obrony wybrzeża Floty Bałtyckiej (fot. Vitaly Nevar\TASS via Getty Images)

Nowa dywizja zmotoryzowana, w której skład wejdzie m.in. pułk, ma zostać utworzona w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim w 2021 r. – poinformowała agencja TASS, powołując się na źródła w ministerstwie obrony.

Wielkie manewry Rosji. Na wypadek wojny. Z kim?

Pandemia koronawirusa na krótko ograniczyła aktywność ćwiczebną rosyjskiej armii. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy swoją gotowość bojową sprawdzała...

zobacz więcej

Według TASS nowa dywizja zmotoryzowana zostanie utworzona w ramach 11. Korpusu Armijnego wojsk lądowych i obrony wybrzeża Floty Bałtyckiej (który stacjonuje w obwodzie kaliningradzkim niedaleko od granicy z Polską – red.).

Z informacji agencji wynika, że dywizja powstanie częściowo na bazie formacji dotychczas podlegających dowództwu 11. Korpusu.

W skład nowej dywizji miałyby wejść samodzielny pułk zmotoryzowany, pułk pancerny, brygada zmotoryzowana, które wcześniej podlegały bezpośrednio dowództwu 11. Korpusu Armijnego. Nowa dywizja ma mieć kompletne jednostki zabezpieczenia bojowego, w tym pułk artyleryjski – poinformowano.

10 natalionów zmotoryzowanych, 6 – pancernych


TASS podaje, że według norm rosyjskich sił zbrojnych w składzie dywizji zmotoryzowanej wchodzą trzy pułki zmotoryzowane i jeden pancerny – w sumie 10 batalionów zmotoryzowanych i sześć batalionów pancernych. W związku z planowaną reorganizacją wzrośnie liczba batalionów pancernych i zmotoryzowanych w składzie 11. Korpusu armijnego.

źródło:

Zobacz więcej