RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chory na COVID-19 płacze w ramionach lekarza. To zdjęcie poruszyło internautów

Lekarz pocieszał seniora chorego na Covid-19 (fot. Go Nakamura/Getty Images)
Lekarz pocieszał seniora chorego na Covid-19 (fot. Go Nakamura/Getty Images)

Zdjęcie z lekarzem, który przytula seniora w szpitalu w Houston w USA, poruszyło internautów na całym świecie. Medyk pocieszał starszego pacjenta chorego na Covid-19 w dniu amerykańskiego Święta Dziękczynienia.

Zespół pocovidowy u dzieci. Lekarze alarmują

Przybywa dzieci z ciężkimi objawami PIMS-TS, czyli pediatrycznego wieloukładowego zespołu zapalnego ujawniającego się po przebytym COVID-19. Często...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Fotografię, która obiegła media społecznościowego, wykonano na oddziale intensywnej terapii w centrum medycznym United Memorial Medical Center w Houston w stanie Teksas. Dr Joseph Varon w rozmowie z CNN przyznał, że zazwyczaj na jego oddziale znajdował się jakiś fotograf, aby „ludzie mogli widzieć, co się dzieje”.

26 listopada lekarz udał się na oddział COVID-19, gdzie zobaczył zapłakanego starszego mężczyznę próbującego wyjść z pokoju. – Zbliżyłem się do niego i zapytałem: „dlaczego płaczesz” – mówił medyk. Senior odpowiedział mu, że „tęskni za żoną”. – Chwyciłem go i przytuliłem. Nie wiedziałem, że w tamtym momencie był tam również fotograf – powiedział dr Varon. Jak dodał, „gdy mężczyzna poczuł się lepiej, przestał płakać”.

Przyznał też, że czuje się sfrustrowany, bo „ludzie robią niewłaściwe rzeczy”, chodząc do restauracji czy centrum handlowego. – My ciężko pracujemy, a ludzie nie słuchają – dodał.

źródło:
Zobacz więcej