RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wsparcie seniorów w czasie epidemii. Konferencja prezydenta Dudy

Ponad 10 tys. wolontariuszy zgłosiło się do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – poinformował prezydent Andrzej Duda. Na konferencji prasowej zaapelował w sposób szczególny o włączenie się do akcji ozdrowieńców jako „osób bezpiecznych” z punktu widzenia najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem seniorów.

Koronawirus. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia o zakażeniach, ponad 400 zgonów

Niespełna milion zakażeń odnotowano w Polsce od początku epidemii Covid-19. We wtorek potwierdzono 9 105 nowych infekcji SARS-CoV-2 – poinformowało...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że pandemia koronawirusa to czas trudny dla ludzi, także od strony psychologicznej.

– Wielu ludzi bardzo źle znosi osamotnienie, nie radzi sobie z tą sytuacją, potrzebuje wsparcia: osoby starsze, z niepełnosprawnościami. Te, dla których załatwienie codziennych spraw w pandemii jest poważnym problemem lub po prostu zagrożeniem życia – powiedział prezydent.

Rozszerzenie wsparcia seniorów


Na konferencji prasowej z minister rodziny Marleną Maląg przypomniał, że sam przeszedł już zakażenie koronawirusem. Ostatnio włączył się też w akcję oddawania osocza.

– Można powiedzieć, że ozdrowieniec, z punktu widzenia osób narażonych na zakażenie koronawirusem, jest osobą bezpieczną. W moim przekonaniu ozdrowieńcy w sposób wyjątkowy mogą nieść pomoc w miejscach, gdzie zagrożonych znajduje się więcej – powiedział prezydent. Jako przykład podał domy pomocy społecznej.
teraz odtwarzane
Min. Maląg o Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to inicjatywa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Program zakłada pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu seniora, by ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych na zewnątrz podczas pandemii, ze względu na ich bezpieczeństwo.

Projekt jest realizowany przez lokalne ośrodki pomocy społecznej przy wsparciu wolontariuszy. Osoby starsze potrzebujące pomocy mogą zgłaszać się do programu poprzez specjalną infolinię: (22) 505 11 11.

źródło:
Zobacz więcej