RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier publikuje zdjęcia z negocjacji z Orbanem. „Viktorze...”

Spotkanie ws. „praworządności” (fot. Adam Guz/KPRM)
Spotkanie ws. „praworządności” (fot. Adam Guz/KPRM)

Premier Mateusz Morawiecki podziękował szefowi węgierskiego rządu Viktorowi Obranowi za poniedziałkową wizytę w Warszawie. W mediach społecznościowych opublikował fotorelację z prowadzonych do późna rozmów o kolejnych krokach związanych z negocjacjami budżetu UE.

Niemcy wściekłe na Portugalię za „granie” po stronie Polski i Węgier

W trakcie Rady Europejskiej rząd Portugalii poparł argumenty Polski i Węgier w sprawie niewiązania budżetu UE z mechanizmem warunkowości – napisał...

zobacz więcej

Rozmowy odbywały się w Kancelarii Premiera. Spotkanie robocze Mateusza Morawieckiego z Viktorem Orbanem dotyczyło omówienie dalszych działań w kontekście negocjacji budżetowych w UE. Było to kolejne w ostatnich dniach spotkanie obu premierów.

W czwartek w Budapeszcie szefowie rządów Polski i Węgier podpisali deklarację dotyczącą uzgodnienia stanowiska krytycznego wobec powiązania wypłat z budżetu z „arbitralnymi i nieobiektywnymi kryteriami naruszeń praworządności”.

Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych


„Z naszymi węgierskimi przyjaciółmi do późna rozmawialiśmy o kolejnych krokach związanych z negocjacjami nad przyszłą unijną perspektywą budżetową. Viktorze – dziękuję za wizytę!” – napisał premier Morawiecki na Facebooku.


Wspólne stanowisko Polski i Węgier

Konferencja Morawieckiego z szefem RE i premierami Grecji, Słowacji i Słowenii

Premier Mateusz Morawiecki bierze udział w wideokonferencji z premierami Grecji, Słowacji i Słowenii oraz przewodniczącym Rady Europejskiej...

zobacz więcej

W poniedziałek, po wieczornej wizycie Viktora Orbana, rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że stanowisko Polski i Węgier w sprawie unijnego budżetu jest niezmienne – kraje sprzeciwiają się powiązaniu wypłaty środków unijnych z oceną praworządności.

Müller poinformował, że premierzy rozpatrywali różne warianty dotyczące możliwego porozumienia w kwestii „praworządności”. – Cały czas oczekujemy ze strony prezydencji niemieckiej na propozycje w tym zakresie – dodał rzecznik rządu.

Orban na roratach w Warszawie


We wtorek rano Viktor Orban uczestniczył we mszy św. w kościele karmelitów w Warszawie. Jak poinformował w mediach społecznościowych, była to msza roratnia ze względu na czas Adwentu, który od niedzieli trwa w Kościele katolickim.

źródło:
Zobacz więcej