RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Orban z wizytą w Warszawie. Był na roratach

Polityk zdjęcie z nabożeństwa zamieścił w mediach społ. (fot. FB/Orbán Viktor)
Polityk zdjęcie z nabożeństwa zamieścił w mediach społ. (fot. FB/Orbán Viktor)

Premier Węgier Viktor Orban kończy wizytę w Polsce. Jak poinformował w mediach społecznościowych, nad ranem wziął udział w mszy roratniej w kościele karmelitów w Warszawie.

Orban przylatuje do Warszawy spotkać się z Morawieckim

Dziś wieczorem do Warszawy przyleci premier Węgier Viktor Orban, który spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim – dowiedział się portal...

zobacz więcej

W poniedziałek wieczorem do Warszawy przyleciał premier Węgier, by spotkać się z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim. Tematem spotkania było omówienie dalszych działań w kontekście negocjacji budżetowych w UE oraz zbliżającego się szczytu Rady Europejskiej.

– Jeżeli chodzi o tematy rozmowy, to tak, jak informowaliśmy wcześniej – dotyczyły one między innymi koordynacji stanowisk w zakresie stanowisk budżetowych. Tutaj stanowisko Polski i Węgier jest jasne, też wspólna deklaracja pana premiera Morawieckiego oraz pana premiera Orbana z Budapesztu potwierdza te ustalenia. Dzisiaj były rozpatrywane różne warianty dotyczące możliwego porozumienia, natomiast cały czas oczekujemy ze strony prezydencji niemieckiej na propozycje w tym zakresie – mówił o spotkaniu rzecznik rządu.

– Jesteśmy otwarci na nowe propozycje, jesteśmy przekonani, że można dojść do porozumienia, aczkolwiek podkreślamy, że musi ono być zgodne z traktami unijnymi oraz z konkluzjami Rady Europejskiej z lipca bieżącego roku i takie stanowisko jest nadal aktualne – mówił Piotr Müller.

We wtorek nad ranem Viktor Orban uczestniczył we mszy w kościele karmelitów. Jak poinformował w mediach społecznościowych, była to msza roratnia ze względu na czas Adwentu, który od niedzieli trwa w Kościele katolickim.

Advent. Roráte mise a varsói karmelitáknál // Advent. Rorate Mass at the Carmelites in Warsaw

Opublikowany przez Orbána Viktor Poniedziałek, 30 listopada 2020

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej