RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Formuła 1. W niedzielę zadebiutuje Pietro Fittipaldi. „Jestem gotowy”

Pietro Fittipaldi (fot. Xavier Bonilla/NurPhoto via Getty Images)

Pietro Fittipaldi, wnuk dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 Emersona Fittipaldiego, zapewnił, że jest gotowy do debiutu w tej klasie, który ma nastąpić w niedzielę. Brazylijczyk zastąpi Francuza Romaina Grosjeana, poparzonego w wypadku w pierwszym z dwóch wyścigów w Bahrajnie.

Formuła 1. Dramatyczny wypadek w Bahrajnie

Francuz Romain Grosjean z ekipy Haas miał groźnie wyglądający wypadek podczas wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu. Na pierwszym okrążeniu na...

zobacz więcej

– To nie jest najlepsza sytuacja, ale najważniejsze, że Romain ma się dobrze. Mogło być znacznie gorzej. Dzięki Bogu, że nic mu nie jest – powiedział Fittipaldi dzień po groźnie wyglądającym wypadku Francuza, który uderzył w barierki bezpieczeństwa z prędkością 220 km/godz. i cudem wydostał się z przeciętego na pół i płonącego bolidu Haasa. 


Grosjean uniknął najgorszego, ale cierpi z powodu oparzeń. Jak utrzymuje zespół Haas, kierowca ma opuścić szpital we wtorek.

– Jestem gotowy, dla mnie to niesamowite. Od dzieciństwa każdy kierowca marzy o jeździe w Formule 1. Wspaniale jest podążać ścieżką dziadka Emersona Fittipaldiego, który zdobył tytuł mistrza świata w 1972 i 1974 roku – skomentował sytuację 24-letni Brazylijczyk, kierowca rezerwowy Haasa, w rozmowie z gazetą „Estado de S. Paulo”.

Grand Prix sezonu w Abu Zabi

Nie jest wykluczone, że Fittipaldi wystartuje również w finałowej GP sezonu, 13 grudnia w Abu Zabi, jeśli Grosjean nie wykuruje się do tego czasu.

źródło:

Zobacz więcej