RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Nie żyje Włodzimierz Wander. Wybitny muzyk i kompozytor miał 81 lat

„Było osobą, która skupiała fantastycznych muzyków” (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)

W wieku 81 lat w Chicago zmarł wybitny muzyk Włodzimierz Wander, prywatnie brat prezenterki telewizyjnej Bogumiły Wander. Jest uważany za jednego z twórców bigbitu. Przez ponad 50 lat działalności artystycznej współpracował z popularnymi polskimi muzykami.

Zmarł odtwórca roli Dartha Vadera, Dave Prowse

W wieku 85 lat zmarł brytyjski aktor i kulturysta David Prowse – poinformował w niedzielę jego agent. Zgon nastąpił w sobotę. Brytyjczyk zapisał...

zobacz więcej

Włodzimierz Wander urodził się w 1939 r. w Łodzi. Na początku kariery był związany z grupą Niebiesko-Czarni, gdzie występował wspólnie z Czesławem Niemenem, a także z zespołęm Polanie.

Pod koniec lat 70. wyemigrował do USA.  W Chicago otworzył kultowy polonijny klub Cardinal. Koncertował w nim z czołówką artystów z Polski oraz własnym zespołem Wanderband.

Było osobą, która skupiała fantastycznych muzyków. Słynne polskie zespoły przyjeżdżały do Chicago. Zostawały tu na kilka miesięcy. Niektórzy byli częstymi gośćmi w jego klubie – wspominała go w Polskim Radiu mieszkająca w Chicago wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik.

Włodzimierz Wander występował obok Krzysztofa Klenczona, Karin Stanek, Krzysztofa Krawczyka czy Krystyny Prońko.

źródło:
Zobacz więcej