RAPORT

Tusk kontra Tusk

Romans Hołowni z ludowcami? Lider Polski 2050 zabrał głos

Zdaniem Szymona Hołowni koalicja z PSL to absurdalny pomysł (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Zdaniem Szymona Hołowni koalicja z PSL to absurdalny pomysł (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

PSL po zakończeniu współpracy z posłami Pawła Kukiza nie wyklucza współpracy z nowym podmiotem na polskiej scenie politycznej, ugrupowaniem Polska 2050. Lider partii Szymon Hołownia studzi te zapędy i podkreśla, że nie można mówić o koalicji ruchu Polska 2050 z PSL, bo nie było ani takiego pomysłu, ani rozmów. – Nie widzę specjalnie przestrzeni czy pola do tego, aby taką współpracę w tej chwili podejmować – oświadczył.

PiS zyskuje poparcie, czołowe partie opozycji tracą najwięcej [SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość odzyskuje poparcie po ostatnich niełatwych dla partii rządzącej sondażach – wynika z najnowszego badania United Survey dla...

zobacz więcej

W czwartek na posiedzeniu klubu Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz15) Paweł Kukiz i jego posłowie zostali poinformowani, że decyzją Rady Naczelnej PSL zakończono z nimi współpracę, m.in. z powodu głosowań, w których poparli oni uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE.

Lider PSL wraca do kampanii prezydenckiej


Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany w TVN24 o ewentualny „związek” z ruchem Polska 2050, przyznał, że ma z Szymonem Hołownią podobne spojrzenie na część tematów, choćby na bezpieczeństwo hydrologiczne Polski. Ocenił, że wspólne poglądy z Hołownią „wychodziły już w kampanii prezydenckiej”.

– Możliwość współpracy jest, ale nie będzie tutaj jakiegoś związku koalicyjnego, bo to ani nie jest na dzień dzisiejszy potrzebne, ani chyba nie ma pędu do tego z obu stron – wskazał.

Hołownia znowu prosi o pieniądze. Tym razem na „przygotowanie do rządzenia”

– Zapraszam bardzo serdecznie do tego, żebyście wsparli nasz ruch, żebyście wpłacili 10 zł, 5 zł, 20 zł – wezwał swoich zwolenników były kandydat...

zobacz więcej

Poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko mówił w TVP info o tym, że „Szymon Hołownia będzie teraz lepszym kąskiem do przytulenia”.

Szymon Hołownia: Nie widzę pola


– Nie można mówić o koalicji ruchu Polska 2050 z PSL, bo nie było ani takiego pomysłu, ani rozmów – odparł Szymon Hołownia, zapytany o ewentualną koalicję z PSL.

– Z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem widziałem się około dwóch miesięcy temu. To była ogólna rozmowa po kampanii prezydenckiej, spotkanie dwóch polityków, którzy brali w niej udział. Rozmawialiśmy o tym, czy byłaby możliwa jakaś współpraca zadaniowa, ale na tym się rozstaliśmy. Od tej pory nie było żadnych rozmów – przyznał. Za wyssany z palca i absurdalny Hołownia uznał pomysł wejścia Polski 2050 w koalicję z PSL w zastępstwie Kukiz'15.

– Nic takiego nie ma miejsca, to czysta fantazja, nie wiadomo skąd się biorąca i do czego zmierzająca. Nie mamy takich planów. Nie ma nie tylko decyzji, ale także rozmów w takim zakresie – dodał.

Poseł Kukiz'15 o rozpadzie Koalicji Polskiej: PSL chce „przytulić” Szymona Hołownię

– W koalicjach tak może być, że ktoś z kimś może nie chcieć współpracować, ale w mojej ocenie okazało się, że PSL z Koalicji Polskiej zrobiło sobie...

zobacz więcej

– Nie widzę specjalnie przestrzeni czy pola do tego, żeby taką współpracę w tej chwili podejmować. PSL ma swoją agendę, swoja drogę; my mamy swoją. Jeżeli kiedyś pojawi się jakieś przecięcie dróg na płaszczyźnie merytorycznej, to będziemy rozmawiać, jak z każdym innym ugrupowaniem – oświadczył.

Sejmowe koło Polski 2050?


Zapytany o budowanie w Sejmie koła Polski 2050 Hołownia odparł, że nie ma w tej sprawie nowych decyzji.

– Nie mamy też jakichś mocarstwowych snów o klubie parlamentarnym. Rozmawiamy, pracujemy, koło by nam się przydało, ale jest to też wypadkowa wielu innych czynników, które składają się tak, a nie inaczej – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej