RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zygmunt Miłoszewski o spotkaniu z prezydentem Dudą: Było bardzo dobre

Zygmunt Miłoszewski (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

Nie będąc wyborcą Andrzeja Dudy, szanując go jako wybranego przez większość Polaków prezydenta, mówię, że spotkanie było bardzo dobre i bardzo merytoryczne – powiedział pisarz Zygmunt Miłoszewski, komentując spotkanie prezydenta z sygnatariuszami „Apelu o ratowanie polskiej kultury”.

Trzaskowski wygrał z Dudą. W sondażu 4 miesiące po wyborach

Rafał Trzaskowski pokonałby Andrzeja Dudę zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze – ogłosił lewicowy portal oko.press, w oparciu o wyniki swojego...

zobacz więcej

Kilka dni temu w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta z sygnatariuszami „Apelu o ratowanie polskiej kultury”. Dotyczyło sytuacji twórców wywołanej przez pandemię COVID-19.

Zdaniem sygnatariuszy apelu, aby poprawić sytuację i zapewnić ochronę ich praw polskich artystów niezbędne jest przyjęcie „Pakietu dla Kultury”. Pakiet ratujący kulturę to trzy systemowe rozwiązania: zmiana art. 15L jednej z ustaw tarczy antycovidowej, przyjęcie ustawy o statusie artysty i szybka implementacja unijnej dyrektywy o prawie autorskim.

Jednym z uczestników spotkania był znany pisarz i publicysta Zygmunt Miłoszewski. W wp.pl autor mówił o jego przebiegu.

Na początek zaznaczył, że jest przeciwnikiem partii rządzącej i obecnego prezydenta. Wskazał, że prezydent przyjął go bardzo życzliwie i był przygotowany do spotkania.

– Moja żona, która uczestniczy w różnych zespołach i przy ministrze Glińskim, często po spotkaniu mówi: „Było, niestety, bardzo dobre i bardzo merytoryczne”. I to jest trochę tak, że ja mówię tak samo. Nie będąc wyborcą Andrzeja Dudy, szanując go jako wybranego przez większość Polaków prezydenta, mówię, że spotkanie było bardzo dobre i bardzo merytoryczne – oznajmił pisarz.

– Nie musieliśmy tłumaczyć, o co nam chodzi. Pan prezydent wiedział, o co nam chodzi, jest w kontakcie z ministrem kultury. Nasza współpraca z ministerstwem jest bardzo ok w okresie pandemii, spotkanie z prezydentem też było dobre – dodał Miłoszewski.

źródło:
Zobacz więcej