RAPORT

Prorosyjska era Tuska

PiS zyskuje poparcie, czołowe partie opozycji tracą najwięcej [SONDAŻ]

Spadek poparcia ugrupowania Szymona Hołowni (fot. PAP/Marcin Obara)
Spadek poparcia ugrupowania Szymona Hołowni (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Prawo i Sprawiedliwość odzyskuje poparcie po ostatnich niełatwych dla partii rządzącej sondażach – wynika z najnowszego badania United Survey dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego w porównaniu do październikowego sondażu zyskało blisko trzy punkty procentowe. Najwięcej traci partia Szymona Hołowni.

Hołownia znowu prosi o pieniądze. Tym razem na „przygotowanie do rządzenia”

– Zapraszam bardzo serdecznie do tego, żebyście wsparli nasz ruch, żebyście wpłacili 10 zł, 5 zł, 20 zł – wezwał swoich zwolenników były kandydat...

zobacz więcej

33,6 procent ankietowanych deklaruje oddanie głosu na PiS. To wzrost dokładnie o 2,7 pkt. proc. – zauważa „Dziennik Gazeta Prawna”, porównując wynik partii rządzącej do poprzedniej tury badań.

Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska z poparciem o 2,3 pkt. proc. mniejszym niż w październiku – 23 proc. Polaków.

Traci także Polska 2050, która odnotowała największy spadek w całej stawce, bo aż 2,9 pkt. proc. Swój głos na partię Szymona Hołowni deklaruje 11,8 proc. ankietowanych.

Które partie zyskują poparcie?


Rośnie poparcie dla PSL (badanego jeszcze jako Koalicja Polska) i Lewicy. Ludowcy – którzy w ostatnich dniach wyszli z koalicji z Kukiz’15 – mogą liczyć na 6,1 proc. głosów (wzrost o 3,4 pkt. proc.), zaś Lewica na 9,8 proc. poparcia – co jest największym wzrostem, o 3,8 pkt. proc. Ostatnie miejsce należy do Konfederacji z wynikiem 4,7 proc. Głosów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej