RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polski film z nagrodą na festiwalu w Moskwie

„Lato” Aleksandry Mazoń uhonorowano za najlepszą reżyserię (fot. mat.pras.)
„Lato” Aleksandry Mazoń uhonorowano za najlepszą reżyserię (fot. mat.pras.)

W Moskwie zakończył się X Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Kino bez barier”. Nagrodę dla najlepszego reżysera jurorzy przyznali Polce – Aleksandrze Mazoń za „Lato”. W konkursie wzięło udział 50 filmów wybranych z 900 produkcji nadesłanych z 56 krajów.

Odcinek specjalny serialu „Młody Piłsudski” uznany za najlepszy pilot serialu telewizyjnego

Odcinek specjalny serialu „Młody Piłsudski” (ang. „Conspirators”), został uznany za najlepszy pilot serialu telewizyjnego. Zajął też pierwsze...

zobacz więcej

Na festiwalu zaprezentowano dwa obrazy z Polski: „Ondynę” Tomasza Śliwińskiego i „Lato” Aleksandry Mazoń. Ten drugi film został uhonorowany nagrodą za najlepszą reżyserię.

„Lato” opowiada o 30-letniej Katarzynie, która – choć ma wybitne zdolności artystyczne – zamiast kariery wybiera pracę z przedszkolakami. Jej decyzji nie akceptuje matka. Konflikt matki i córki, a zarazem dramat obu bohaterek pogłębia fakt, że dziewczyna jest śmiertelnie chora.

Jury festiwalu za najlepszy film pełnometrażowy uznało produkcję Serba Rasko Miljkovicia „Polowanie na Wiedźmy”, a w kategorii film krótkometrażowy doceniło obraz „Brokuły” francuskiego reżysera Eliotta Fettweisa. Nagrodę w kategorii dokument przyznano szwajcarskiej produkcji „Podróż. Historia miłości” Fanny Brauning.

„Lato” – zwiastun.

źródło:
Zobacz więcej