RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Hołownia znowu prosi o pieniądze. Tym razem na „przygotowanie do rządzenia”

Szymon Hołownia mówił o „inwestycji, która ma się zwrócić” (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Szymon Hołownia mówił o „inwestycji, która ma się zwrócić” (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

– Zapraszam bardzo serdecznie do tego, żebyście wsparli nasz ruch, żebyście wpłacili 10 zł, 5 zł, 20 zł – wezwał swoich zwolenników były kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Swoją prośbę umotywował tym, że „musi się tak naprawdę przygotować na sprawowanie rządów”. W filmie transmitowanym na Facebooku Hołownia przekonywał do „inwestycji, która ma się zwrócić”.

Lider stowarzyszenia Polska 2050 w kontekście apelu o wpłaty wskazał, że „to co dzisiaj wkładamy w naszą działalność, to jest inwestycja, która ma się zwrócić”. Zapewnił, że „naszym zadaniem jest, żeby się zwróciła”

Hołownia mówi o przyspieszonych wyborach: Chciałbym być premierem

Były prezenter TVN Szymon Hołownia oznajmił, że może dojść do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Zadeklarował też, że chciałby zostać...

zobacz więcej

W trakcie transmisji na Facebooku, podczas której prosił o wsparcie, Hołownia między innymi skrytykował również rząd za „te obostrzenia, które wprowadza” nazywając je „kretynizmem formalnym w stopniu najwyższym” i sugerując, że „branża turystyczna dostała w plecy” w wyniku decyzji władz RP. 

Podobnie jak środowiska określające się mianem „koronasceptyków” polityk pominął przy tym zarówno przyczyny podjęcia takich decyzji – a więc obiektywny stan pandemii – jak i fakt, że to właśnie rząd decyduje o udzieleniu – między innymi branży turystycznej – rekompensat za straty wynikłe z pandemii.

To już kolejna prośba lidera Polska 2050 o wsparcie finansowe.  Podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi, w których kandydował, Szymon Hołownia uruchomił internetową „zbiórkę obywatelską”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej