RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Liczba zakażeń spada. TVN: Jaka to wygrana?

W serwisie spadek zakażeń nie został przedstawiony jako sukces (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images); Krystian Maj/KPRM)

Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa przynoszą zamierzony skutek, wygrywamy z epidemią, liczba zakażeń spada – napisał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Pomimo dużego i systematycznego spadku nowych przypadków zakażeń, Piotr Kraśko w „Faktach” TVN nie uznał, by były to pierwsze sukcesy w walce pandemią.

Konferencja premiera w sprawie szczepień. Szczegóły w tym tygodniu

Na wtorek lub środę zaplanowano konferencję premiera w sprawie szczepień przeciw koronawirusowi - poinformował w poniedziałek szef resortu zdrowia...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 5 733 osób – to najmniej od 13 października. Zmarło 121 chorych. W poniedziałkowym wydaniu „Faktów” TVN duży spadek liczby zakażeń nie został jednak przedstawiony jako sukces.

– Po tym, jak okazało się, że mamy tylko nieco ponad 5 tys. nowych zakażonych, premier przekonuje, że restrykcje przynoszą skutek. Ale idzie jeszcze dalej i stwierdza, że wygrywamy z epidemią. Tylko jaka to wygrana dla tych, którzy właśnie stracili swoich bliskich? – powiedział prowadzący serwis Piotr Kraśko. Dodał, że „ w ostatnim tygodniu zgonów było najwięcej od początku epidemii”.

W poniedziałek premier stwierdził na Facebooku, że wprowadzone restrykcje przynoszą skutek.

„Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki. Kochani - wytrzymajmy!” – napisał Mateusz Morawiecki.

Wszyscy czekamy na dodatkowe informacje z frontu walki z koronawirusem. I oto na dobry Początek tygodnia oraz ... Opublikowany przez & nbsp; Poniedziałek, 30 Listopada 2020

źródło:
Zobacz więcej