RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poczta Polska jest gotowa do dystrybucji pulsoksymetrów

Pacjenci będą mogli zmierzyć tętno i poziom nasycenia krwi tlenem (fot. Shutterstock/Aleksandra Ignateva)

Poczta Polska jest gotowa do tego, by doręczać pulsoksymetry do chorych na COVID-19 w całym kraju – zadeklarowała rzeczniczka instytucji Justyna Siwek. Za pomocą pulsoksymetrów pacjenci będą mogli zmierzyć tętno i poziom nasycenia krwi tlenem.

Małopolska: Pilotaż dystrybucji pulsoksymetrów dla pacjentów

Poczta Polska jest gotowa do rozpoczęcia dystrybucji pierwszych partii pulsoksymetrów w Małopolsce. To właśnie w tym województwie ruszy pilotażowy...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Ministerstwo zdrowia uruchomiło nowy system opieki nad pacjentami chorującymi na COVID-19. Domową Opieką Medyczną mają zostać objęte osoby, które skończyły 55 lat, a także młodsi pacjenci, którzy mogą być bardziej narażeni na ciężki przebieg choroby COVID-19. O tym zdecyduje lekarz na podstawie ankiety, którą wypełni chory.

Pulsoksymetry do domu


Pacjenci mają dostać pocztą do domu pulsoksymetry, za pomocą których zmierzą tętno i poziom nasycenia krwi tlenem. – Pilotaż ich dystrybucji trwa w Małopolsce od trzech tygodni – mówi rzeczniczka Poczty Polskiej.

– Przećwiczyliśmy doręczanie pulsoksymetrów w sposób bezpieczny, czyli na PIN bez bezpośredniego kontaktu pomiędzy kurierem, a obierającym urządzenie pacjentem. Przećwiczyliśmy także odbiór pulsoksymetrów i w tej chwili jesteśmy już gotowi, aby doręczać te urządzenia na terenie całego kraju – zapewnia Siwek.

Pacjenci zbyt późno trafiają do szpitala, często w bardzo ciężkim stanie, gdy jest za późno na zastosowanie skutecznej terapii. Celem programu jest poprawa tej sytuacji, czyli rozpoznanie momentu, gdy pacjent wymaga skutecznego leczenia szpitalnego.

Resort zdrowia ma nadzieję, że dzięki wprowadzeniu systemu domowej opieki nad osobami zakażonymi koronawirusem zmniejszy się liczba rejestrowanych zgonów.

źródło:
Zobacz więcej