RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Makabryczne zderzenie głowami w Anglii. Piłkarz przeszedł operację [WIDEO]

Raul Jimenez (z prawej) stracił przytomność po starciu z Davidem Luizem (fot. John Walton/PA Images via Getty Images)

Meksykanin Raul Jimenez z Wolverhampton Wanderers, który w niedzielnym meczu angielskiej ekstraklasy z Arsenalem Londyn doznał urazu głowy, przeszedł operację czaszki – poinformował w poniedziałek jego klub. Jak dodano, piłkarz czuje się „komfortowo”.

Znany piłkarz nie żyje. Miał zaledwie 42 lata

Papa Boupa Diop nie żyje. Senegalczyk zmarł w wieku 42 lat po długiej chorobie. Był jednym z najważniejszych piłkarzy swojej reprezentacji podczas...

zobacz więcej

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło już na początku wieczornego spotkania w Londynie, wygranego przez Wolverhampton 2:1. Raul Jimenez oraz obrońca gospodarzy David Luiz zderzyli się głowami i nastąpiła dość długa przerwa w meczu.

Jimenez, który prawdopodobnie stracił przytomność, dostał tlen i po pewnym czasie został zabrany na noszach. Odwieziono go do szpitala. Natomiast Luizowi zabandażowano głowę, ale Brazylijczyk po około dziesięciu minutach kontynuował grę. Po pierwszej połowie został jednak zmieniony.

„Raul czuje się komfortowo po operacji, którą przeszedł wczoraj w londyńskim szpitalu” – poinformował Wolverhampton w poniedziałkowym oświadczeniu.

„Od tamtej pory widział swoją partnerkę Danielę i teraz odpoczywa. Pozostanie pod obserwacją przez kilka dni, zanim rozpocznie rekonwalescencję” – dodano.

Klub podziękował personelowi medycznemu Arsenalu, sanitariuszom narodowej służby zdrowia, personelowi szpitala i chirurgom, którzy „dzięki swoim umiejętnościom i szybkiej reakcji byli tak pomocni”.

źródło:
Zobacz więcej