RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką! Specjalny prezent dla Polaka

Robert Lewandowski był w ostatnim sezonie nie do powstrzymania (fot. Getty Images)

Robert Lewandowski był w ostatnim sezonie bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem na świecie. Nie powinno więc dziwić, że otrzymuje za swoją postawę szereg nagród indywidualnych. W końcu nasz kapitan otrzymał Złotą Piłkę! Tym razem jednak nagrody nie przyznała redakcja "France Football".

Robert Lewandowski wygrał w tym sezonie wszystko, co było do wygrania. Zdobył mistrzostwo Niemiec, puchar kraju oraz zwyciężył w finale Ligi Mistrzów. Otrzymał szereg wyróżnień, w tym tytuł Piłkarza Roku UEFA.W głosowaniu do tej nagrody zdeklasował rywali, uzykując 477 głosów, w trakcie gdy drugi w klasyfikacji Kevin de Bruyne dostal ich 90. Naturalnym następstwem doskonałych rezultatów byłoby otrzymanie Złotej Piłki France Football, jednak w tym roku plebiscyt został odwołany z powodu, oczywiście, pandemii koronawirusa.

Z decyzją nie mogą się pogodzić kibice naszej kadry, więc wykazali się niemałą pomysłowością i sami stworzyli Złotą Piłkę dla Lewandowskiego. Kapitan biało – czerwonych dostał niespodziewany prezent od fanów z Krakowa, a konkretnie od pana Marcina.

– Bardzo fajna, fajnie zrobiona. Ktoś poświęcił czas. Dla RL9 od kibiców reprezentacji. Bardzo fajna pamiątka i gest. Dziękuję! - powiedział zadowolony kapitan reprezentacji Polski.

Nie jest to pierwsza amatorska wersja prestiżowej nagrody, którą otrzymał w tym roku Lewandowski. Autorem poprzedniej był raper Quebonafide, który zrobił swój prezent z klocków Lego.


źródło:
Zobacz więcej