RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Papież Franciszek ponownie potępił karę śmierci

Przesłanie papieża opublikowano w dniu ogólnoświatowej inicjatywy „Cities for Life” (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)

Papież Franciszek podkreślił, że odrzucając karę śmierci pokazuje się, że możliwe jest uznanie niezbywalnej godności każdego człowieka. Przesłanie papieża przeciwko karze śmierci ukazało się w poniedziałek na Twitterze.

Franciszek: Starajmy się wydobyć dobro z trudnej sytuacji, jaką narzuca nam pandemia

– Postarajmy się wydobyć dobro z trudnej sytuacji, jaką narzuca nam pandemia – wezwał papież Franciszek po modlitwie „Anioł Pański”, którą odmówił...

zobacz więcej

Na papieskim profilu Pontifex zamieszczono następujące słowa Franciszka: „Pamiętajmy, że nawet zabójca nie traci swej osobowej godności i Bóg sam czyni się jej gwarantem”.

To przywołanie z encykliki „Evangelium Vitae” św. Jana Pawła II o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego, ogłoszonej w 1995 roku. Polski papież wystąpił w niej przeciw karze śmierci.

W dalszej części wpisu Franciszka podkreślono: „Zdecydowane odrzucenie kary śmierci pokazuje, jak bardzo możliwe jest uznanie niezbywalnej godności każdego człowieka”.

Przesłanie papieża opublikowano w dniu ogólnoświatowej inicjatywy „Cities for Life” (Miasta za Życiem), wspierającej zniesienie kary śmierci.

źródło:

Zobacz więcej