RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

„Wsparcie na starcie” dla niepełnosprawnych maluchów w Peru. Budowa żłobka

Niepełnosprawne maluchy w Peru potrzebują specjalnej sali (fot. swm.pl)

„Wsparcie na starcie” to hasło kampanii adwentowej, którą rozpoczął Salezjański Wolontariat Misyjny. Jej celem jest pomoc w budowie sali wczesnej stymulacji dla dzieci niepełnosprawnych oraz placu zabaw w mieście Tacna w południowym Peru. Wolontariusze proszą o wsparcie finansowe.

Włóczkersi pomagają afgańskim dzieciom. Wydziergali dla nich ubrania [GALERIA]

Włóczkersi od wiosny tego roku wydziergali dla afgańskich dzieci półtorej tony ubrań. Już jutro o godz. 9:30 wolontariusze Fundacji „Redemptoris...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Na realizację projektu potrzeba 95 tys. zł – informuje salezjańska organizacja. Inicjatywa „Wsparcie na starcie” ma pomóc zebrać potrzebne pieniądze na budowę sali wczesnej stymulacji dla dzieci niepełnosprawnych oraz placu zabaw na otwartej przestrzeni w żłobku w Tacna na południu Peru. Projekt można wesprzeć poprzez stronę internetową SWM.

Peruwiański ośrodek – prowadzony przez siostry służebniczki dębickie – przyjmuje przede wszystkim maluchy od 1. do 3. roku życia. Do tej pory zajęcia odbywały się w salce parafialnej ze względu na brak innych możliwości. Pomieszczenie jest jednak zbyt ciasne, aby przyjmować dzieci w czasie pandemii koronawirusa. Budowa nowej infrastruktury jest też konieczna z powodu terenu zagrożonego trzęsieniem ziemi.

SWM „Młodzi Światu” wskazuje też na swojej stronie, że „każdy dzień, który mija, zmniejsza szansę na dobry rozwój. Szczególnie jest to istotne u dzieci słabszych, z większymi deficytami, niepełnosprawnych. A do takich działań potrzebne jest konkretne zaplecze”. W projekt angażują się zarówno siostry służebniczki, jak też lokalni pracownicy i rodzice dzieci.


Salezjański Wolontariat Misyjny to katolicka organizacja wspierająca misje w 43 krajach, na czterech kontynentach. Wolontariusze chcą wspierać najuboższych na świecie poprzez konkretną pomoc. Projekty misyjne wspierają m.in. dożywianie potrzebujących, wyposażenie szkół.

Placówkę dla niepełnosprawnych dzieci prowadzą siostry zakonne (fot. swm.pl)

źródło:
Zobacz więcej