RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Druga fala epidemii słabnie”. Szwajcaria opublikowała dane z weekendu

W Szwajcarii dzienna liczba zakażeń spada (fot. REUTERS/Arnd Wiegmann)

Od piątku do poniedziałku rano w Szwajcarii i Liechtensteinie zarejestrowano 8782 nowe potwierdzone laboratoryjnie przypadki nosicielstwa koronawirusa. Oznacza to, że od uznanego za początek pandemii dnia 24 lutego stwierdzono 327 072 zakażeń - podał szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia (BAG). Dane z ubiegłych czterech tygodni wskazują, że druga fala epidemii powoli słabnie.

W Genewie brakuje miejsc w szpitalach. Władze ogłosiły stan wyjątkowy

Wszystkie restauracje, bary i sklepy, które nie handlują towarami pierwszej potrzeby, będą w Genewie zamknięte od poniedziałku – ogłosiły władze...

zobacz więcejOgólny wskaźnik zakażeń wzrósł do 3783,46 na 100 tys. mieszkańców. Na ostatnie cztery tygodnie przypada mniej niż połowa wszystkich nowych infekcji - a dokładnie 146 625. Raporty BAG publikowane są w każdym dniu roboczym.

Przez ubiegłe trzy dni wśród zakażonych koronawirusem odnotowano oficjalnie 195 zgonów. Łącznie zmarło już 4445 zainfekowanych osób, w tym 2104 w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Z włączonych do poniedziałkowego raportu nowych infekcji około jedna trzecia, to efekt badania próbek pobranych jeszcze przed piątkiem rano – w najwcześniejszym przypadku 9 listopada. Mniej więcej taka sama jest w nim proporcja zgonów osób, które faktycznie zmarły co najmniej trzy doby temu.

Kolejne weryfikacje starszych niż kilka dni raportów BAG nie wprowadzają już do nich większych zmian. Dane z ubiegłych czterech tygodni wskazują, że druga fala epidemii powoli słabnie - dzienna liczba nowych infekcji od początku miesiąca systematycznie spada, zaś w przypadku zgonów ich kulminacja miała miejsce w dniach 12 i 18 listopada. W każdym z tych dwóch dni zmarło po ponad 100 osób.

źródło:

Zobacz więcej