RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Tlenek etylenu w sezamie. GIS wycofuje produkty

Wycofano sezam i przyprawę meksykańską (fot. Shuttestock/Shawn Hempel)

MAKRO Cash and Carry Polska SA wycofuje po jednej partii dwóch produktów – sezamu i przyprawy meksykańskiej, mającej sezam w składzie – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Bakterie w suszonej kiełbasie. GIS ostrzega

Główny Inspektorat Sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności poinformował o wycofaniu ze sprzedaży niektórych suszonych...

zobacz więcej

W ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności GIS podał, że powodem wycofania jest wykrycie tlenku etylenu w sezamie. Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.

Chodzi o produkty: Makro Chef Przyprawa do Kuchni Meksykańskiej 165g, o numerze partii L369533 i dacie trwałości 08.06.2023 oraz o Makro Chef Sezam jasny 900g, numer partii L367099, data ważności 08.04.2023.

Podjęte działania


GIS przekazał, że firma niezwłocznie po otrzymaniu informacji od swojego dostawcy, 4 listopada br., rozpoczęła procedurę wycofania produktu z obrotu handlowego, wysłano powiadomienie do hal zlokalizowanych na terenie kraju oraz klientów, którzy zakupili kwestionowane produkty, poinformowano o możliwości zwrotu.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

źródło:
Zobacz więcej