RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Pracownica szpitala okradała pacjentów. 27-latka w rękach policji

Kobiecie grozi 10 lat więzienia (fot. Justin Sullivan/Getty Images)

Policjanci zatrzymali kobietę, która miała okraść pacjentów jednego z gdańskich szpitali. W mieszkaniu 27-latki policjanci zabezpieczyli cześć ukradzionych rzeczy. Kobieta usłyszała 12 zarzutów. Teraz grozi jej 10 lat więzienia.

67-letnia kobieta ofiarą napaści. Złodziej ukradł jej sztuczną szczękę

67-letnia kobieta została przyjęta na oddział intensywnej terapii w szpitalu w hiszpańskim Vigo (Galicja) z powodu poważnych obrażeń, których...

zobacz więcej

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski, policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej pracowali nad sprawą kradzieży, które miały miejsce w jednym z gdańskich szpitali.

– Pierwsze zgłoszenie funkcjonariusze odebrali kilka miesięcy temu. Łupem sprawcy padały rzeczy osobiste pacjentów, którzy przebywali w szpitalu. Były to m.in. telefony komórkowe, tablet, karty płatnicze, pieniądze, dokumenty oraz rzeczy osobiste – dodał Chrzanowski.

Funkcjonariusze sprawdzili monitoringi oraz przeprowadzili rozmowy z pacjentami i obsługą placówki.

Sprawa kradzieży miała kilka wątków, ponieważ sprawca zaczął używać ukradzionych kart płatniczych i policjanci nawiązali współpracę z bankami.

Zatrzymanie w szpitalu


– Dzięki analizom zabezpieczonych monitoringów, także tych z bankomatów oraz współpracy z ochroną szpitala funkcjonariusze wytypowali sprawcę kradzieży. To 27-letnia mieszkanka Gdyni, zatrudniona w jeden z firm świadczących usługi dla szpitala – powiedział Chrzanowski.

Zrobił zakupy, próbował wyjechać z parkingu. Utknął w wykopie

Do niecodziennej kolizji doszło w piątek po południu na parkingu jednego z supermarketów w Łodzi. 71-letni kierowca, który chciał skrócić sobie...

zobacz więcej

Pod koniec minionego tygodnia kobieta została zatrzymana w szpitalu. Policjanci sprawdzili szafkę kobiety i ujawnili w niej przedmioty, które ukradziono pacjentom.

W mieszkaniu zatrzymanej funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli kolejne ukradzione rzeczy.

Co grozi 27-latce?


Kobieta usłyszała 12 zarzutów. Odpowie teraz za kradzieże m.in. kilku telefonów komórkowych z depozytu pacjentów oraz ich szafek.

27-latka odpowie także za kradzież z włamaniem, ponieważ wypłaciła kilka tys. zł za pomocą ukradzionej karty bankomatowej.

Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia. Za kradzież mienia grozi 5 lat. Kradzież dokumentu, jego ukrycie lub zniszczenie jest zagrożone karą 2 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej