RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ciała lekarzy w jeziorze Zwiniarz. Śledztwo ws. śmierci małżonków

Zmarli to znani i cenieni w Iławie lekarze (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Iławska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dwojga osób, których ciała odnaleziono w sobotę w jeziorze Zwiniarz (woj. warmińsko-mazurskie). To małżeństwo z Iławy, znani miejscowi lekarze. Najprawdopodobniej wypłynęli na ryby i utonęli.

Poćwiartowali ofiarę, a mięso usmażyli na ognisku. Jest akt oskarżenia

Po 18 latach od makabrycznej zbrodni przed sądem w Gorzowie Wielkopolskim stanie czterech mężczyzn. Zostali oskarżeni o zabójstwo i zjedzenie...

zobacz więcej

Jak poinformował prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, śledztwo wszczęto z art. 155 k.k., czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Zaznaczył, że jest to typowa, robocza kwalifikacja prawna przy tego typu sprawach.

– Nie mamy żadnych świadków tego zdarzenia. Zakładamy, że był to nieszczęśliwy wypadek i doszło do utonięcia, ale dopiero zaplanowana na wtorek sekcja zwłok i być może dalsze czynności wskażą, czy rzeczywiście tak było – dodał.

Nie wracali długo do swojego domu


O zaginięciu małżonków z Iławy powiadomił policję w sobotę przed godz. 20 ich znajomy. Był zaniepokojony, że po pójściu nad wodę długo nie wracają do swojego domu nad jeziorem i nie ma z nimi kontaktu. Wszczęto akcję poszukiwawczą.v

W garażu brakowało łódki wiosłowej. Z relacji rodziny wynikało, że małżonkowie wcześniej mówili, iż planują wypłynąć na jezioro, by powędkować.

Wieczorem na jeziorze uczestniczący w akcji ratunkowej strażacy odnaleźli wywróconą łódkę, a w wodzie ciała mężczyzny i kobiety. Jedno tuż przy brzegu, drugie nieco dalej. Zmarli to znani i cenieni w Iławie lekarze. Obydwoje byli w wieku 67 lat. Mieszkańcy miasta są poruszeni ich śmiercią.

źródło:

Zobacz więcej